Faliraki Otelleri Ara

En uygun Faliraki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Faliraki otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Faliraki Hakkında

Yunanistan’a bağlı Rodos Adası’nın kuzeyinde yer alan Faliraki, adanın en gözde tatil köylerinden birisi. Yaklaşık 5 km uzunluğundaki plajı ve mavi bayraklı berrak denizi ile Faliraki her sene deniz ve kum seven tatilcileri kendine çekiyor. Faliraki başkent Rodos’a sadece 15 km mesafede yer alıyor.

Tipik Akdeniz  ikliminin etkilerinin görüldüğü Faliraki’de uzun ve sıcak yaz ayları deniz turizmini destekliyor. Kış ayları ılık geçse de adada yer alması nedeniyle Faliraki rüzgârlı bir havaya sahip.

Faliraki birçok sahil kentinden farklı olarak son derece hareketli bir gece hayatına sahip. Yörede çok çeşitli barlar, diskolar, kulüpler ve publar bulunuyor. Faliraki hemen her gece farklı partilere ev sahipliği yapıyor. Restoran çeşitliliği konusunda da iddialı olan Faliraki’de hemen her damak tadına uygun bir mekân bulunsa da ziyaretçilere deniz mahsulleri özellikle tavsiye ediliyor. Biraz gündüz eğlencesi için ise Water Park’a gidilebilir. Deniz paraşütü, şnorkelli ve tüplü dalış, tekne turları ve balık tutma Faliraki’de yapılabilecek diğer aktiviteler. Müthiş bir manzara eşliğinde teleskopla gözlem yapabileceğiniz, gündüz saatlerinde harika kahveler içebileceğiniz, geç saatlerde ise partilerin verildiği Astronomy Cafe görülmeye değer yerlerden. Saint Nectarios Kilisesi ve Agioi Apostoloi Faliraki’nin mimari simgelerinden. Öpüşen çift heykeli de romantik bir fotoğraf karesine girmeyi hak ediyor.