2. Sayfa Exeter Otelleri Ara

En uygun Exeter otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Exeter otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Exeter Hakkında

İngiltere’nin güneybatısında yer alan Exeter, tarihsel ve kültürel anlamda ülkenin bu bölgede bulunan en önemli merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Davon kontluğunun merkezi sayılan Exeter şehri, Exe Nehri’nin kıyısında kurulmuş harika bir yer.

Geçmiş yıllarda birçok konuda önemli bir çekim merkezi olan şehir günümüzde bu konumunu biraz yitirse de halen sahip olduğu göz alıcı tarihi yapıları ve hayranlık uyandıran manzaraları ile ziyaretçileri çekiyor. Exeter’de bulunan üniversitenin etkisi ile şehir ülkenin farklı bölgelerinden eğitim için buraya gelen öğrencilerin de gözdesi.

Tarihi çok eskilere dayanan şehrin yerleşime elverişli arazisi ve balık tutulabilecek nehri Exeter’e gelen ilk yerleşimcilerin kent ve çevresini tercih etmesinin en önemli nedenleri olarak görülüyor. Günümüzde ise özellikle Exeter Katedrali, heybetli yapısı ve muhteşem görüntüsü ile yerli ve yabancı turistlerin en fazla ilgisini çeken eserlerin başında geliyor.

Şehirde Exeter Köprüsü üzerinde dolaşırken ziyaretçileri çok eski zamanlara götüren tarihi atmosferi doyasıya yaşayabilir, akşam saatlerinde şehirde yer alan restoran ve barlarda leziz biraların tadına bakabilirsiniz.

Şiddetli sıcak ve soğukların görülmediği Exeter’de yıl boyunca hava sıcaklıkları 3 ve 20 derece arasında değişiyor. Şehir ve çevresini rahatça dolaşmak ve keşfetmek için ilkbahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Şehre gelirken her mevsim yağabilecek yağmurlara önlem olarak yanınızda yağmurluğunuzu ve şemsiyenizi getirmenizde de yarar var.

Exeter Galeri