Evrenseki Otelleri Ara

En uygun Evrenseki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Evrenseki otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Evrenseki Hakkında

Antalya'nın Manavgat ilçesine yaklaşık 14 kilometre mesafede yer alan Evrenseki, özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan bir tatil beldesi. Deniz, güneş ve kum üçlüsünün tadını en iyi şekilde çıkarabileceğiniz noktalardan olan Evrenseki’de konakladığınızda ayrıca pek çok muazzam tarihi eseri görme fırsatı bulabilirsiniz. Üstelik küçük apart tesislerden 5 yıldızlı otellere kadar geniş bir yelpazede Side otelleri beldede tatilcileri bekliyor.

Güneşin, şiirin ve müziğin tanrısı olarak anılan Apollon’un adına inşa edilen tarihi tapınak, Evrenseki gezilerinin başlıca uğrak noktalarından. Görkemli agorası ve hamamıyla göz dolduran kalıntıların ardından günümüzde Anadolu’nun en iyi korunmuş tarihi eserleri arasında sıralanan Side Antik Tiyatrosu’nu görebilirsiniz. 17 bin kişiyi alabilen tiyatronun hem sahnesi hem de basamakları son derece muazzam. Eğer bölgede yaşayan toplulukların günlük hayatına dair detaylara şahitlik etmek isterseniz, Evrenseki Kültür Evi’nin yolunu tutmanız yeter. Yörük kültürünü yansıtan eserleri barındıran müze, sadece denize girmek veya güneşlenmenin dışında aktiviteler arayanları bekleyen adreslerden. Helenistik dönem ile Bizans ve Roma medeniyetlerini günümüze taşıyan Side Müzesi ise Evrenseki yakınlarında ziyarete değer bir başka durak. Eski yüzyıllardan kalan sikke ve lahitlerin sergilendiği müze ayrıca antik çağlarda zafer tanrıçası olarak bilinen Nike’nin heykelini görmek için doğru yer.

Evrenseki otellerinin çoğu Akdeniz’e doğru uzanan enfes plajlara sahip. Ayrıca dilerseniz civarda yer alan Side Plajı, Sorgun Plajı ve Titreyengöl Plajı gibi alternatif adresleri değerlendirebilirsiniz. Sıcak havanın bunaltıcı etkisinden arınmak adına ise Manavgat Şelalesi gezisine çıkabilir veya Köprülü Kanyon’da rafting yaparak serinleyebilirsiniz. Evrenseki’de bulunan tatil köyleri ve otellerden bazıları beldeye yaklaşık 55 kilometre mesafede yer alan Antalya Havalimanı’ndan servis olanağı sağlıyor. Üstelik Antalya Uluslararası Havalimanı'ndan özel transfer araçlarını veya taksileri tercih ederek de Evrenseki’de hizmet veren tesislere rahatça ulaşım mümkün. 

Evrenseki tatil köylerinde devasa boyutları ile göz dolduran kaydıraklı yüzme havuzları, gün boyu süren keyifli animasyonlar, su jimnastiği, masa tenisi, çocuk oyun alanı, jakuzi, Türk hamamı, masaj, bilardo, kuaför ve fotoğrafçı gibi çeşitli olanaklar mevcut. Beldede tatiliniz boyunca tüm bu imkanların tadını çıkarak seyahatinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz.

Evrenseki Galeri