Errachidia Otelleri Ara

En uygun Errachidia otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Errachidia otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Errachidia Hakkında

Errachidia, yaklaşık yüz bin kişilik nüfusu ile Fas’ın Draa-Tafilalet Bölgesi’nde bulunan bir şehir. Hem Berberice hem de Arapça şehirde çok yaygın olarak konuşulan diller. Kent içi ulaşımda otobüsler ve taksiler sıklıkla kullanılıyor. Şehir uzak bölgelere ise Moulay Ali Cherif Havalimanı ile bağlanıyor. Errachidia, 2006-2007 Dakar Rallisi güzergâhındaki şehirlerden biriydi.

Şehrin kuzeyinde Al-Hassan Addakhil Barajı bulunuyor. Baraj ve barajı besleyen akarsu tamamen kurak görünümlü bu sarı şehre yeşillik alanlar kazandırıyor.

Errachidia çok belirgin olarak çöl iklimin altında olan bir şehir. Yıl boyunca neredeyse hiç yağmur yapmıyor. Yaz aylarında gündüz sıcaklığı 30 derecenin üstünde oluyor. Temmuz ve ağustosta ise 40 dereceye kadar çıkıyor. Geceleri ise sıcaklıklarda 10-15 derecelik sert düşüşler yaşanabiliyor. Kış mevsiminde ise sıcaklık en fazla 10 dereceye kadar düşüyor. Eylül ile aralık ayları arası düşük miktara rağmen kentin en çok yağış aldığı dönem.

Lalla Mimouna Müzesi Fas’ın, özellikle bölgenin ve Berberiler’in yaşam, kültür ve el sanatlarına ait çok detaylı bilgi veren, görsel öğelerle süslenmiş zengin bir müze. Yerel halktan rehberler eşliğinde çöl safarisine veya birkaç günlük çöl kamplarına gitmek mümkün.

Errachidia’da çay çok tüketilir ve tüm Fas’ta olduğu gibi birçok yerde çay bahçeleri bulunur. Özellikle ferahlatıcı nane çayını deneyebilir, hediyelik olarak da yerel çaylardan alabilirsiniz.