Erenler Otelleri Ara

En uygun Erenler otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Erenler otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Erenler Hakkında

Sakarya’ya bağlı Erenler, nüfusu 90 bine yaklaşan bir ilçe. Osmanlı döneminde köy olan Erenler sonrasında giderek gelişerek büyüdü ve günümüzdeki halini aldı. 1999 yılında meydana gelen ve bölgeyi büyük ölçüde yıkıma uğratan Düzce depreminde hasar gören ilçe sonraki yıllarda gerçekleşen çalışmalarla tekrardan toparlanmayı başardı. Bağlar Mahallesi, Kozluk Mahallesi, Kamışlı Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi gibi bölümlere ayrılan ilçede Marmara iklimi etkili. Bu sayede yıl içinde çok büyük sıcaklık değişimleri gözlenmiyor. Sakarya’nın tarihi yerleşim yeri Erenler ve civarına seyahat için yaz ayları veya bahar dönemi oldukça elverişli sayılıyor.  

Erenler’e gelmek için yalnızca birkaç saat uzaklıktaki İstanbul’dan veya ülkenin başkenti Ankara’dan otobüse binebilirsiniz. İlçeye ulaşımda hava yoluyla seyahati tercih edenler ise yine başkentte bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan araç kiralayarak buraya ulaşmayı seçebilirler.

Sakarya şehir merkezinden yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki ilçede Osmanlı döneminden miras kalan Orhan Camii’ni ziyaret edebilir, aynı adlı tepede inşa edilen eski bir Bizans kalesi olan Tersiye Kalesi’ni görerek gezinize devam edebilirsiniz.