2. Sayfa Elounda Otelleri Ara

En uygun Elounda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Elounda otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Elounda Hakkında

Girit’in en popüler beldelerinden biri olan Elounda; pudra yumuşaklığında kumları, berrak denizi ve su sporları imkanlarıyla turistler ve yerel halk için cazibe merkezlerinden biridir. Elounda Lagünlerinde su altı dünyasını keşfedebilir, tekne turlarına katılabilir, marinada keyifli akşamlar geçirebilirsiniz. Bir zamanlar çıplaklar plajı olan Plaka, şu an Girit’in en popüler plajlarından biri. Elounda Lagünlerine oldukça yakın konumlanan plaj, beyaz kumları ve turkuaz deniziyle dinlenmek için harika bir seçim olabilir. Tarihiyle zengin Kalydon Adası’na bakan Plaka plajı civarında yer alan kafe ve restoranlarda, güzel manzaralar eşliğinde iyi bir yemek yiyebilir, güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Girit’teki cüzzamlıların karantinaya alındığı, Leper ya da Spinalonga olarak da bilinen Kalydon Adası’nda, tarihi kalıntılar arasında bir gezinti yapabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakikalık bir tekne yolculuğuyla ulaşabileceğiniz adada, tarihi ve kültürü özümseyebilirsiniz. Çevreyi gezmek için eğlenceli bir yol isterseniz “Happy Train” turları harika bir seçenek olabilir. Küçük bir trenle çevrede gezintiye çıkabilir, belli başlı turistik mekanlara uğrayabilirsiniz. Bu turun duraklarında ise, geleneksel Girit sofralarına oturabilirsiniz.

Elounda’da göreceğiniz en özgün yerlerden biri de “Batık Şehir” olarak anılan Oulos'tur. Bir zamanlar deniz seviyesinin çok üzerinde olan ancak şu anda, denizin sadece birkaç santim üzerinde duran kale duvarları gibi, kentteki tarihi binaların bazılarını görebilirsiniz. Üstelik bu geziyi şnorkelli ya da tüplü dalışla yapma imkanınız da var. Gençlerin ve turistlerin buluşma noktalarından biri olan limanda, küçük kafelerde kahvenizi yudumlayabilir, güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Dilerseniz sessiz sakin bir akşam geçirebilir dilerseniz Elounda’nın canlı müzikle dolup taşan gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz. 

Batık bir yanardağın kenarında yer alan Santorini adası, mavi ve beyaz evleriyle Elounda’ya yalnızca kısa bir tekne yolculuğu mesafesindedir. Santorini’ye yolculuk yaparsanız, deniz kıyısında denemek isteyebileceğiniz çok sayıda kafe ve restoran bulabilirsiniz. Arnavut kaldırımlı sokaklar, ilginç dükkanlardan oluşan sokaklar ve ilginç tasarımlarıyla el yapımı hediyelere kadar her şeyi bulabileceğiniz adanın başkenti Fira'yı ise mutlaka görmelisiniz. Mavi bayraklı plajları Perissia ve Kamari'de de deniz keyfi yapabilirsiniz.

Elounda’nın turistik olmaktan çok otantik tavernalarında mükemmel bir iştah açıcı olan Yunan bruschettası Ntakos’u denemelisiniz. Ağır ateşte uzun saatler pişirilmiş kuzu ve tavuk şişi de mutlaka denemelisiniz. Mayıs ayından, Ekim ayına kadar uzun bir sezonu bulunan Elounda’ya seyahat için, en uygun dönem bahar ve yaz aylarıdır.