Eldoret Otelleri Ara

En uygun Eldoret otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Eldoret otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Eldoret Hakkında

Kenya’nın batısında yer alan Eldoret, aynı zamanda Uasin Gishu bölgesinin de başkenti ve en büyü şehri. 300 binden fazla nüfusuyla Kenya’nın en hızlı gelişen şehirlerinden biri olan Eldoret, Massai dilinde ‘’taşlı nehir’’ anlamına geliyor. Bu adı da Sosiani Nehri’nin çok taşlı yatağından alıyor.

Hint Okyanusu ile Kenya arasında ulaşımın en önemli ağlarından birini oluşturan tarihi Uganda Demiryolu üzerinde bulunan şehirde ulaşım kara, demir ve hava yolu ile sağlanıyor. Ülkenin en büyük 3. havalimanı olan Eldoret Uluslararası Havalimanı şehri hem Kenya’nın hem de dünyanın farklı şehirlerine bağlıyor.

Özellikle son yıllarda inşa edilen modern oteller ve yerel pazarlarla adından söz ettiren şehir özellikle olimpiyatlarda dünya çapında başarı kazanan atletleri ile dikkat çekiyor. Yeme içme konusunda genellikle bölgeye özgü sebze ve meyvelerle hazırlanan geleneksel Kenya mutfağının örneklerini sunan şehirde Fransız mutfağı başta olmak üzere farklı kültürlerin yemeklerini bulabileceğiniz otel ve restoranlar da sizi bekliyor.