Eastbourne Otelleri Ara

En uygun Eastbourne otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Eastbourne otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Eastbourne Hakkında

İngiltere’nin güney kıyısında konumlanan Eastbourne, başkent Londra’ya yaklaşık 110 kilometre mesafede yer alıyor. Geleneksel kültürü ve tebeşir uçurumları denilen engebeli yapısıyla popüler olan şehir, İngiltere’nin en çok güneş ışığı alan yerleri arasında bulunuyor.

Muhteşem plajları, yemyeşil manzaralarıyla göreceğiniz en güzel sahil şehirlerinden biri olan Eastbourne, ülkenin 46 kilometrekarelik bir alanına sığacak kadar küçük olmasına rağmen geniş bir gezi rotasına sahip. Kent rotasında başköşede bulunan Beachy Head  ise James Bond, Harry Potter ve Robin Hood filmlerinden de tanıdığınız bir plato. İngiltere’nin en yüksek uçurumu olan Beachy Head aynı zamanda deniz, kum ve güneşi de çağrıştırıyor. Şehrin kıyı kesimleri plajlara bakan Victoria otelleri ile gelenekselliğini korurken dünya standartlarındaki marinasıyla da modern yanını sergiliyor. Marinadan kalkan balıkçı tekneleriyle denizin bereketine tanık oluyor, dalış turlarına da katılabiliyorsunuz. Plajlardan biraz uzaklaştığınızda da South Down National Park’ın kartpostal gibi görünen manzarası başlıyor. Şehrin en eğlenceli aktivitesi ise Drusillas Park’ı ziyaret etmek. Maymunlar, penguenler, timsahlar gibi vahşi hayvanlarla park ortamında buluşabiliyorsunuz.

Kentin müzeleri de heyecan veren bir atmosfere sahip. Pevensey Adliye Sarayı’ndaki müzede hem kentin hem de yakınındaki şehirlerin tarihlerini öğrenirken korunmuş eski bir Orta Çağ hapishanesi de görebiliyorsunuz. Kentin geleneksel bandosu denize nazır muhteşem sahnesi ile bir fon oluştururken, 1400 kişilik alanda rock konserlerinden yerel korolara kadar müzik ziyafeti çekebiliyorsunuz. Denk geldiğinize Curzon Sineması’nda 1949’dan bu yana düzenlenen film festivaline katılabiliyorsunuz.

Eastbourne’un en güzel köşelerinden diyebileceğimiz Birling Gap sahil şeridi ise hem güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin, hem de uzun yürüyüşler ve manzara izlemeyi sevenlerin gözdesi. 200 yıllık Redoubt Kalesi ve 1800’lü yıllarda inşa edilen Dilek Kulesi de Napolyon dönemi kostümlü rehberlerle gezilen tarih durakları.

Eastbourne’a havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havalimanı Londra Gatwick Havalimanı olup, yaklaşık 47 kilometre mesafede. Şehir merkezine transfer için tren, otobüs, taksi gibi alternatiflerin yanında araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.