Dominik Cumhuriyeti Otelleri Ara

En uygun Dominik Cumhuriyeti otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dominik Cumhuriyeti otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dominik Cumhuriyeti Hakkında

Karayipler’deki Hispanyola Adası’nın doğu bölgesinde bulunan Dominik Cumhuriyeti, Porto Riko’nun batısında, Küba ve Jamaika’nın doğusunda yer alıyor. Venezuela ile deniz sınırı olan ülkenin batısında ise Haiti bulunuyor. Avrupalıların Amerika kıtalarında ilk oluşturdukları yerleşim yeri olan Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti Santo Domingo, o zamanlarda Amerika yakınlarında yer alanda ilk sömürge yerlerinin başında geliyordu. 2007 verilerine göre yaklaşık 10 milyon nüfus kaydı tutulan Dominik Cumhuriyeti’nde etnik gruplar açısından fazla çeşitlilik yok. Ülkenin başkenti olan Santo Domingo, ülkenin en önemli turizm merkezlerinin başında geliyor.

İdari bölünme açısından 31 eyalet ve bir başkentten meydana gelen Dominik Cumhuriyeti’in başkenti dışında kalan diğer önemli şehirleri arasında Punta Cana, Saona Adası ve Cabarete yer alıyor. Resmi dili İspanyolca olan ülkede kullanılan resmi para birimi ise Dominik Pesosu olsa da; bazı bölgelerinde Doğu Karayip Doları da kullanılıyor. Ülke sınırları içerisindeki kilometrelerce uzunluğa sahip plajları, turistik açıdan büyük ilgi görüyor. Ülkedeki turizm endüstrisi bir hayli gelişmiş olup, yerli halkın da büyük bir kısmı, geçimini bu sektörden sağlıyor. Karayipler’in altın değerindeki en popüler turistik ülkesi olan Dominik Cumhuriyeti, Karayip ülkeleri arasında ekonomik anlamda üst sıralarda bulunuyor.

Turizm dışında geçimini sağladıkları diğer önde gelen sektörler ise tarım ve hayvancılık. Ülkenin başlıca ihraç ettiği tarım ürünleri ise; şeker, kahve ve tütün. Tropik iklimin hüküm sürdüğü Dominik Cumhuriyeti’nde mevsimsel değişimler çok görülmemekle beraber sıcakların en çok yaşandığı ay, ağustos ayı. İki yağmurlu mevsimin görüldüğü ülkede ekim ayından mayısa kadar kuzey kıyıları; mayıs ayından ekime kadar ise güney kıyıları oldukça yağış alıyor. Haziran-eylül aylarında ise tam anlamıyla kasırga mevsimi yaşanıyor. Ülkedeki hava sıcaklığı ise ortalama olarak 25-30 derecelerde seyrediyor.

Rengarenk bir kültüre sahip olan Dominik Cumhuriyeti’nde düzenlenen festivaller, özellikle de Karayipler’de yer alan ülkelerden turist akınına uğruyor. Ülkede düzenlenen ve birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan en önemli festivallerden bazıları; her yıl kasım ayında başkentte düzenlenen Dominik CUmhuriyeti GLobal Fİlm Festivali ile yine her kasım ayında Cabarete’de düzenlenen Dominik Cumhuriyeti Caz Festivali. Ayrıca ülkenin bağımsızlık günü olan 27 Şubatt'a da inanılmaz coşkulu gösteriler gerçekleşiyor.

Soğan, sarımsak ve yerel baharatların bolca kullanıldığı geleneksel Dominik yemeklerini tadarken Türk mutfağından da benzerlikler görmeniz muhtemel. Pirincin ön planda olduğu Dominik mutfağında mısırlı, bezelyeli ve benzeri gıdalarla harmanlanıp pişirilen pilavlar, hemen hemen her et yemeğinin yanında sunuluyor. Bir Karayip ülkesi olmasından dolayı kabuklu deniz ürünleri ve diğer deniz mahsülleri bolca tüketiliyor.

Aynı zamanda Mangu adı verilen muz püresini ve diğer ünlü tropik meyvelerini, meyve kokteyllerini de bu ülkede tatmanız mümkün. Hem bolca tükettikleri hem de ihracatını yaparak gelir sağladıkları rom ve tütün de turistler tarafından bir hayli ilgi görüyor.

Dominik Cumhuriyeti, Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler arasında. Bu nedenle vize işlemlerinizi ülkeye seyahat etmeden önce kesinlikle tamamlamanız gerekiyor. Ülkeye yapacağınız ziyaretiniz için en uygun bilet fiyatlarını karşılaştırmanızı sağlayan Enuygun.com üzerinden kısa bir sürede en ekonomik biletini bulabilir ve kolayca satın alarak ülkeye seyahat edebilirsiniz.