Dodoma Otelleri

En uygun Dodoma otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dodoma otellerini listele.

Dodoma Hakkında

Tanzanya’nın başkenti olan Dodoma, ülkenin orta kesiminde yer alıyor.

Yarı kurak iklim koşullarının etkisi altında olan bir şehir Dodoma. Yıl boyu yarı nemli ve sıcak bir hava gözlemlenir. Yılın en soğuk mevsimi olan temmuz ayında sıcaklık 13-14 dereceye kadar düşebilir. Haziran ile ekim ayları arasında yağış olmazken kasım ile nisan arasındaki dönemde az da olsa yağış görülür.

Şehir içerisinde toplu ulaşım dala dala adı verilen minibüslerle yapılıyor. Sınırlı sayıda otobüs güzergâhı da bulunuyor. Bisiklet kullanımı ise şehirde oldukça yaygın. Dodoma’da günlüğü ortalama 5.000,00 TSH karşılığında bisiklet kiralayabileceğiniz birçok nokta bulunuyor.

Dodoma iki üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Buna rağmen gece hayatının hareketli olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak birkaç bar bulmak mümkün.

Parlamento Binası ve İsmaili Camisi görülmesi gereken yerlerden. Yalnız Parlamento Binası’nın fotoğrafını çekmek için özel izin almak gerektiğini aksi takdirde cezai işlemlere maruz kalacağınızı unutmamalısınız. Aslan Kayası şehir merkezinin dışında kalıyor; ancak trekking, tırmanış sporu ve doğa fotoğrafçılığı meraklısı iseniz mutlaka görmek isteyeceğiniz bir yer. Bu bölgeye kent merkezinden turlar da düzenleniyor.

Birkaç saat sürecek bir yolculuğu göze alabilirseniz kentin kuzeyinde bulunan Tarangire Doğa Parkı’na zaman ayırın. Burada vahşi yaşamı yakından görme şansına sahip olabilir; safari veya kamp yapabilirsiniz.

x