2. Sayfa Destin Otelleri Ara

En uygun Destin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Destin otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Destin Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yer alan Destin, eyaletin önemli turistik noktalarından birisi. Sahip olduğu uzun bembeyaz kumsallar ve Karayipler’e özgü zümrüt rengi deniziyle yılın her mevsimi turistleri kendisine çekiyor. Özünde iddialı bir balıkçı kasabası olsa da günümüzde Destin ekonomisinin temel direğini turizm sektörü oluşturuyor.

Destin, Choctawhatchee Körfezi ile Meksika Körfezi’ni ayıran bir yarımada olarak özel bir coğrafi yapıya sahip. Kentte sıcaklık yıl boyu nadiren 10 derecenin altına düşüyor. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında 30 dereceye yaklaşan ısıyla en sıcak dönemini yaşayan Destin’de en soğuk dönem mayıs ve ekim ayları. Destin mevsim farkı olmaksızın tüm sene yağış alan bir şehir.

Balıkçılık Destin için hem ekonomik hem de turistik açıdan önemli bir faaliyet. Şehir kendisine “dünyanın en şanslı balıkçı kasabası” dedirtecek kadar çok, çeşitli ve aç bir sualtı canlı dünyasına ev sahipliği yapıyor. Balığa çıkanları asla hayal kırıklığına uğratmayan bu sularda turistik balıkçılık turları da yapılıyor. 1948 yılından beri her yıl ekim ayı boyunca düzenlenen Destin Fishing Rodeo festivali birçok balıkçılık meraklısının şehre gelmesine vesile oluyor.

Destin’de yaygın olarak yapılan bir diğer etkinlik golf. Şehir neredeyse yılın her dönemi bu spor için ideal bir iklime sahip. Bu nedenle Destin’de çok sayıda kaliteli golf tesisi bulunuyor. İki körfezin arasında yer alan ve bir yarımada olan Destin’de elbette dalış, kayak, tekne, JetPack gibi hemen her su sporunu yapma imkânı da bulunuyor. Tüm bu sporlar için özel tesisler, okullar veya turlar olduğu gibi bireysel olarak da yapılabiliyor.

Destin Limanı şehrin kalbinin attığı yer olarak kabul edilebilir. Kent etkinliklerin çoğu bu bölgede yapıldığı gibi limanda keyifle oturabileceğiniz çok sayıda güzel mekân da bulunuyor. Destin Limanı şehrin zengin deniz mahsulleri menüsünü denemek için güzel bir fırsat sunuyor. Destin Tarih ve Balıkçılık Müzesi ise geniş kapsamlı çalışmaları ve başarılı gösterimleri ile ziyareti hak ediyor. Müzenin pazar ve pazartesi günleri kapalı olduğunu unutmayın.

Dünyanın en beyaz kumsallarından birine sahip olan Destin’de plajda uzanıp dinlenmek elbette mümkün; ancak bu aktivite dolu şehir tembelliğe izin vermiyor ve insanı mutlaka harekete geçiriyor.