Da Lat Otelleri Ara

En uygun Da Lat otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Da Lat otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Da Lat Hakkında

Ho Chi Minh’in yaklaşık 320 kilometre kuzeyinde kurulan Dalat, ağaçlarla çevrili harika evleriyle ‘’Vietnam’daki Küçük Paris’’ olarak biliniyor. Bir süre Fransız etkisinde kalan şehir bu dönemden kalan yapıları sayesinde daha çok bir Avrupa şehrini andırıyor.

Dalat’ın iklimi ılıman ve şehirde sıcaklık yıl boyunca ortalama 25 derece civarında. Böylelikle mevsim fark etmeksizin ılıman bir havada şehri gezip dolaşabilirsiniz. Hatta bu özelliğinden ötürü Dalat ‘’Sonsuz Bahar Şehri’’ ismiyle de anılıyor.

Şehrin nüfusu 200 binin üzerinde. Nüfusun büyük bölümünü Vietnamlılar oluşturuyor. Buna karşılık Avrupalı ve özellikle Fransız göçmenlerin sayısı az değil.

Çam ağaçlarıyla çevrili Dalat’ın merkezi oldukça küçük. Üstelik görülebilecek müzeler ve tarihi yapılar birbirine oldukça yakın. Böylece sadece birkaç saat içinde hızlı bir turla görülmeye değer noktaların pek çoğunu keşfedebilirsiniz. Şehrin neredeyse her noktasında rengarenk çiçeklerle süslenen bahçeleri görebilirsiniz. Renkli atmosferiyle sonsuz bahar havasını çok iyi yansıtan Dalat aynı zamanda balayı için olağanüstü bir yer. Şehrin tarihi binaları ve çiçekleri arasında yapacağınız uzun yürüyüşler sonrasında buraya aşık olduğunuzu hissedebilirsiniz. Dalat gezisi sırasında atlanmaması gerekenlerden bazıları ise Xuan Huong Gölü, Dalat Çiçek Bahçesi, Aşk Vadisi ve Prenn Şelalesi.

Eğer aradığınız şey romantizmden çok adrenalin ve macera ise yine doğru yerdesiniz. Dalat’ın biraz dışında yer alan Lang Biang Dağı kamp, tırmanış ve motosiklet gezintisi gibi aktivitelerle aksiyonu bol saatler vaat ediyor. Baş döndürücü doğanın içinde bir anda beliriveren şelaleler ise fotoğrafını çekmekten kendinizi alıkoyamayacağınız görüntüler veriyor.

Noodle çorbası ve pilavlarıyla ünlü şehirde çok ilginç yemekleri tadabilirsiniz. Pirinçten yapılan geleneksel krep, genellikle köfte veya balıkla birlikte yeniyor. Noodle ise tam bir klasik ama burada daha farklı versiyonlarını bulacağınıza emin olabilirsiniz. Yumurta ve yeşil soğan eklenen çorbada çoğunlukla domuz eti de bulunuyor. Eğer domuz yemeyi tercih etmiyorsanız, sebzeli veya tavuklu çeşitlerden sipariş verebilirsiniz.  

Dalat’ı ziyaret için yılın her dönemi ideal olmasına karşın şehir kasım ayından ocak sonuna kadar geçen süreçte çok daha popüler. Nedeni ise bu aylarda yağışların azalması. Üstelik Kiraz Çiçeği Festivali de genellikle ocak ayında gerçekleşiyor.  

Hanoi ve Ho Chi Minh’den Vietnam Airlines, Jetstar veya VietJet Ait seferleriyle Dalat’a uçabilirsiniz. Havalimanından merkeze yolculukta ise otobüsleri kullanabilir veya çok daha hızlı taksilerden faydalanabilirsiniz. Sadece romantik çiftler için değil, çocuklu aileler ve macera severlere de uygun şehirde yaşamınız boyunca hafızanızda kalacak anılar biriktireceğinizden şüpheniz olmasın.