Cusco Otelleri Ara

En uygun Cusco otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cusco otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cusco Hakkında

Peru’da And Dağları Platosu’nda yer alan Cuzco şehri aynı zamanda Cuzco eyaletinin başkenti. Geçmişinde İnka Krallığı’na da başkentlik yapmış olan şehir tarih meraklısı ve doğasever turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. 

Astropikal dağlık iklimin hâkim olduğu şehirde aralık ayından mart ayına kadar yoğun yağışlar görülüyor. İklim şartları açısından kenti ziyaret etmek için en uygun dönem haziran, temmuz ve ağustos ayları. Bu dönemde şehirde birçok festival de düzenleniyor.

Seyahatiniz sırasında çok sayıda lama görebileceğiniz Cuzco’da yerel halkın fotoğrafını çekmek isterseniz bahşiş vermek durumunda kalabileceğinizi unutmamalısınız. Zengin Peru mutfağının farklı lezzetlerini deneyebileceğiniz şehirde cesareti olanlara yerel yemeklerin en ünlüsü ‘cuy’ tavsiye ediliyor.

İnka Harabeleri’nin bulunduğu Machu Picchu mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Plaza de Armas, Qurikancha Tapınağı, 1536 yılında inşa edilmiş olan Iglesia del Triunfo ve bir İnka sarayının restore edilmesiyle bugünkü hâline gelen Cuzco Katedrali diğer önemli turistik noktalar. Vaktiniz varsa And Dağları’nda trekking turlarına katılabilirsiniz. Kutsal Vadi bir başka ilgi çekici destinasyon. Burada hem yerel kültürü yakından gözlemleyebilir hem de gezinizi pazar, salı veya perşembe gününe denk getirirseniz yerel ürünlerin ve taze yiyeceklerin satıldığı pazarları gezebilirsiniz. Daha özel şeyler almak isterseniz San Blas Mahallesi’ne gidebilirsiniz. Burada hem butik ürünlerin satıldığı dükkânlar hem de mola verebileceğiniz hoş kafeler bulunuyor. 

Cuzco’nun deniz seviyesinden yüksekliği 3400 metreye kadar ulaşıyor. Bu nedenle birçok ziyaretçi gibi değişen havaya alışana kadar yüksekten etkilenebilir; ishal, bulantı, baş ağrısı ve halsizlik yaşayabilirsiniz. Yanınızda yüksek irtifa ilaçları bulundurmanızda fayda var. Seyahatiniz süresince gündüzleri koruyucu güneş kremi sürmeyi, akşamları ise yanınızda mont ve hırka gibi ekstra kıyafet bulundurmayı unutmamalısınız.