4. Sayfa Curitiba Otelleri Ara

En uygun Curitiba otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Curitiba otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Curitiba Hakkında

Brezilya’nın varoşlarıyla birlikte yaklaşık 3 milyon nüfuslu Paranau eyaletinin başkentidir. Ülkenin aynı zamanda en büyük şehirlerinden biri olan Curitiba pek çok Latin Amerika ülkesinde olduğu gibi yüksek bir tepeye konumlanmıştır. Şehrin deniz seviyesinden yüksekliği 932 metredir ve yeşil güzel parkları olan bir kenttir.
 
Curitiba, Brezilya’da otomobil sektörüne yön veren bir kenttir. Nissan, Audi, Volvo, Volkswagen, Renault gibi ünlü otomobil firmalarının fabrikaları buradadır. Bu yüzden de ekonomik anlamda gelişmiştir. Planlı bir yerleşimi vardır uzun yıllardır kentsel dönüşüm çalışmaları yapılan Curitiba aynı zamanda Brezilya’nın en güvenli şehirlerinden de birisidir. Kentte toplu ulaşım rahattır ve ulaşım ağı kolaydır.
 
Turizmi her geçen gün gelişen Curitiba çok fazla göç almıştır. Özellikle Avrupa’dan Almanya, Polonya, Ukrayna ve İtalyanların yerleştiği bu şehir kozmopolit bir görünüm almıştır. Şehirde Botanik Bahçesi, Honey Adası, Oscar Niemeyer Müzesi, Barigui Parkı, Tiyatro Binası, Metropol Katedrali, Ukrayna Kilisesi, Eski Kent Merkezi gibi yerler gezilebilir. Eski Kent merkezinde her Pazar el sanatları ürünlerinin sergilendiği bir de Pazar kurulur. Curitiba’da subtropikal iklim görülür. Yazlar yağışlı ve sıcak kışlar ılık geçer. Mevsimleri güney yarımküre olduğu için bize göre terstir. Yılın hemen hemen tüm mevsimleri gidebilirsiniz. Curitiba’da Afonso Pena International Havalimanı hizmet verir.