Cortina d'Ampezzo Otelleri Ara

En uygun Cortina d'Ampezzo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cortina d'Ampezzo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cortina d'Ampezzo Hakkında

Cortina D'ampezzo, İtalya’da Alp Sıradağları’nın güneyinde Dolamitler Bölgesi’nde yer alıyor. Halk arasında ‘Dolamitler’in Kraliçesi’ olarak anılan şehir elit kış turizminin cenneti olarak kabul ediliyor.  

Şehir ve çevresinde onlarca kayak pisti, tesis ve konaklama merkezi bulunuyor. Çeşitli restoranlar ve kafelerin yanı sıra dünya markalarının mağazaları da ana caddede sıralanıyor. Cortina D'ampezzo genelde biraz pahalı bir kent olarak kabul ediliyor.

Kent içerisinde ulaşım otobüslerle sağlanıyor. Küçük turuncu otobüsler yakın çevreyi dolaşırken, Dolomiti otobüsleri çevre kasaba ve kayak pistlerine gidiyor. Kentte yakın pistlere ulaşmak için teleferik ağları da bulunuyor. Cortina D'ampezzo’da taksi bulmak da mümkün. Ancak kilometre başına 3 Euro civarındaki fiyat politikasıyla biraz pahalıya mal oluyor.

Her ne kadar Cortina D'ampezzo’yu ünlü yapan kış turizmi ve Alpler’de kayak imkânı olsa da yaz aylarında da şehirde yapılacak birçok aktivite bulunuyor. Kentte birkaç tenis kortu ve bir golf kulübü var. Balığa çıkma, dağ tırmanıcılığı, doğa yürüyüşü ve bisiklet turları gibi imkânlar da mevcut. Ayrıca bu küçük kentte beş farklı müze de var. Gece hayatı için de oldukça kaliteli ve hoş atmosfere sahip bar, bistro ve kulüpler bulmak mümkün.

Sorapiss Gölü, cam göbeği mavisi rengi ile uzun bir yürüyüş mesafesine rağmen görülmeyi hak ediyor. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmamalısınız.

Cortina D'ampezzo tipik Alp ikliminin etkisinde. Kısa süren yazları uzun kış dönemi takip ediyor. Kış mevsimi bol yağışlı, soğuk ve rüzgârlı geçiyor. Özellikle aralık ve ocak aylarında sıcaklık eksi değerlere düşüyor.