Cook Adaları Otelleri Ara

En uygun Cook Adaları otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cook Adaları otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cook Adaları Hakkında

Yeni Zelanda’ya bağlı olmasına rağmen özel bir statüyle yönetilen Cook Adaları, Büyük Okyanus’un güneyinde saklı kalmış bir hazineyi andırıyor. İsmini ünlü İngiliz kâşif James Cook’tan alan ülke, kuzey ve güneye ayrılmış on beş adadan oluşuyor. Polinezyalılar’ın yaşadığı Cook Adaları ekonomik olarak çok gelişmiş bir ülke olmadığı için Yeni Zelanda’ya çok sayıda göçmen de gönderiyor. Siyah incinin nadir çıkartılabildiği ülkeler arasında yer alan Cook Adaları’nın diğer önemli ekonomik kaynağı ise narenciye üretimi.

Doğusunda Tonga, kuzeydoğusunda Yeni Zelanda, güneyinde Amerikan Samoası, kuzeybatısında Pitcairn ve kuzeyinde Kermadec bulunan ülkenin güney bölgesinde yer alan adalar ise sahip oldukları volkanik alt yapı nedeniyle tehlike barındırıyorr. Tropikal iklimin yaşandığı Cook Adaları’nda genellikle sıcak ve nemli bir hava hüküm sürüyor. Ayrıca ülkenin bulunduğu coğrafi koşullar nedeniyle sık sık kasırgalar ve benzer doğal afetler meydana geliyor.

Cook Adaları’na başkentlik yapan Avarua, el sürülmemiş doğası, tarihi yapıları ve müzeleriyle kültürel olarak da ülkenin en önemli şehri. Rarotonga adası sahip olduğu küçük göller ve metrelerce uzunlukta mercan kayalıkları sayesinde ülkenin en gözde tatil şehri olmayı başarıyor. Yeni evli çiftlerin gözde balayı adası olarak kabul edilen Aitutaki ise tüm yıl eşsiz güzellikleriyle ziyaretçilerine ev sahipliği yapıyor. Sosyal etkinlikler açısından zayıf sayılabilecek bir ülke olan Cook Adaları’nda, mart ayında düzenlenen Pasifik Festivali’ne yerli halk büyük bir coşkuyla katılırken, eylül ayında kraliçenin doğumunu kutlamak için gerçekleştirilen Queen's Birthday halk tarafından kutsal kabul ediliyor.

Cook Adaları’nda, tropikal meyveler ve eşsiz deniz ürünlerinin harmanlanması ile ortaya çıkan harika lezzetleri tadabilirsiniz. Özellikle deniz kenarında bulunan restoranlarda, bu lezzetleri tatmayı tercih ederseniz deniz ürünlerinin en taze ve lezzetlilerine ulaşabilirsiniz.

Bir doğa harikası olan Cook Adaları’nı ziyaret etmek isteyenlerin öncelikle Yeni Zelanda temsilciliğinden vize işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.