Conil de la Frontera Otelleri Ara

En uygun Conil de la Frontera otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Conil de la Frontera otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Conil de la Frontera Hakkında

Beyaz Şehir olarak da anılan Conil de la Frontera, Atlantik Okyanusu’na bakan Cadiz’in güneydoğusunda bir İspanyol Endülüs şehri. Fenikelilerin kurduğu şehirde yüzyıllardır balıkçılık yapılıyor ve en çok da bir balıkçı kasabası olarak tanınıyor. Costa de la Luz gibi popüler bir bölgenin parçası olan şehir, 1960’lardan sonra doğal güzelliğiyle bir turizm beldesine dönüşüyor.

İspanya’nın kültürüyle bütünleşen tapas barları ve hareketli gece hayatıyla sıcacık bir atmosfere sahip Conil de la Frontera, deniz ve güneşin de eşsiz bir kombini. Şehirde 14 kilometre boyunca uzanan beyaz kumlu sahiller Atlantik Okyanusu’nun kristal sularıyla buluşuyor. Uçurumların arasına gizlenmiş koyları ile her biri farklı haz bırakan el değmemiş 6 plajında ise tüplü dalış ve her türlü su sporunu yapabiliyorsunuz. Denizcilik tarihinin merkezlerinden olan şehrin dar sokaklarında beyaz evlerden sarkan begonviller ve sardunyalar eşliğinde yürürken Müslümanların yaşadığı dönemlerden de izler bulunuyorsunuz. Özellikle Seville ile yakın şehirlerden gelen İspanyolların ve bekarlığa veda partisi yapanların gözdesi olan şehir çılgın eğlencelerin de adresi. Gündüz boş olan sokaklar, akşamdan şafağa kadar müzik ve dansla doluyor.

Şehrin köklü tarihini hatırlatan eserler arasında 14. Yüzyıla ait bir askeri kale olan ve şehrin resmi kurucusunun inşa ettirdiği Guzman Kalesi, 18. Yüzyıldan kalma Misericordia’nın Barok Kilisesi ve 15. Yüzyıldan kalma Santa Catalina Kilisesi bulunuyor. Conil de la Frontera’nın Orta Çağ’dan kalan surları da görülmeye değer.

Gastronomi açısından da keşfe değer yerlerden olan Conil de la Frontera’nın menülerinde en çok da farklı soslarla hazırlanmış deniz ürünleriyle karşılaşıyorsunuz. Eğer şehre mayıs veya haziranda geldiyseniz, her restoranda bölgeye mahsus bir orkinos balığı olan Almadraba’yı (Kırmızı Tuna) tadabiliyorsunuz. Dilerseniz ‘Orkinos Rotası’ olarak adlandırılan ve birbiri ardına birçok teknenin katıldığı bu av turuna siz de katılabilirsiniz. Şehrin yakınlarında görmeden gitmeyin diyeceğimiz Tarifa bölgesinde ise Cebelitarık Boğazı’nda geçit töreni yapan balinaları izleyebilirsiniz. Conil de la Frontera’nın kum plajlarında düzenlenen at yarışları da sadece bu şehre özel! Cadiz Karnavalı ise tam 11 gün süresince kostümlü dans geçitlerinin yapıldığı bölgenin en renkli en şenlikli aktivitesi. Eğer şubat ve mart aylarında şehirdeyseniz bu karnavalı kaçırmayın diyoruz.

Conil de la Frontera’ya havayoluyla gitmek istediğinizde inebileceğiniz en büyük havalimanı 149 kilometre mesafede bulunan Malaga Havalimanı. Orta ölçekli Sevilla Havalimanı 128, Jerez Havalimanı ise şehre 52 kilometre mesafede bulunuyor.