2. Sayfa Çolaklı Otelleri Ara

En uygun Çolaklı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çolaklı otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çolaklı Hakkında

Antalya’nın turistik sahil ilçelerinden Manavgat’a bağlı Çolaklı, özellikle yaz aylarında pek çok ziyaretçinin gözdesi haline gelen yerleşimlerden. Yemyeşil ağaçlarla çevrili mahallede yerleşik nüfus fazla değil. Ancak havaların ısınmasıyla birlikte pek çok yabancı ve yerli ziyaretçinin burayı tercih etmesi nedeniyle kısmen kalabalık hale gelebiliyor. Manavgat’a 20 kilometre mesafede yer alan Çolaklı’nın Antalya şehir merkezine toplam uzaklığı ise 50 kilometre. 

Yüzyıllar öncesine dek götürülen tarihi süresince Bizans, Selçuklu ve Osmanlıların hakimiyetine giren mahalle, özellikle Toroslarda yaşayan göçebe toplulukların yerleşim için tercih ettikleri yerlerden. Akdeniz’in enerji dolu atmosferini doyasıya yaşayabileceğiniz Çolaklı’nın çevresinde görülmeye değer pek çok doğal güzellik mevcut. Gezinize yaz aylarında bölgede serinliğin başlıca adreslerinden biri haline gelen Manavgat Şelalesi ile başlayabilirsiniz. Antik dönemlerden Anadolu coğrafyasına miras kalan Side Antik Kenti, göz alıcı sütunlarıyla baş döndüren Apollon Tapınağı ve halen tüm görkemiyle bölgede yükselmeye devam eden Side Tiyatrosu ise muhakkak görülmesi gereken başlıca yapılardan. 

Eğer tarihi yerlerden sonra biraz da macera dolu aktivitelere zaman ayırmak isterseniz, bir an olsun düşünmeden rotanızı Köprülü Kanyon’a doğru çevirebilirsiniz. Artemis Tapınağı gibi önemli eserlerin kalıntılarını görebileceğiniz bu yer özellikle son derece heyecanlı geçen rafting yarışları için ideal noktalardan. Üstelik dilerseniz Manavgat ve Side’nin yanı sıra Köprülü Kanyon’un çevresinde bulunan Manavgat otelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bölgede yer alan doğal mucizeler arasında bulunan Titreyen Göl ise tıpkı adı gibi titreyen suyu sayesinde ziyaretçileri cezbediyor. Sıcak yaz aylarında Çolaklı ve civarına geldiğinizde Akdeniz’e doğru uzanan muazzam plajlardan denize girmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca Manavgat Çayı üzerinde düzenlenen huzur dolu tekne turlarına da katılabilirsiniz.

Çolaklı Galeri