Ciudad Obregon Otelleri Ara

En uygun Ciudad Obregon otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ciudad Obregon otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ciudad Obregon Hakkında

Ciudad Obregon, Meksika’nın Sonora Eyaleti’nde yer alan büyük bir şehir. Kentte ekonomik faaliyetler olarak başta tarım olmak üzere büyükbaş hayvancılık ve turizm faaliyetleri yapılıyor. Ayrıca Ciudad Obregon’da birçok kumarhane de bulunuyor. Şehir birçok üniversite ve yüksekokula da evsahipliği yapıyor.

Ciudad Obregon’da toplu taşıma otobüslerle yapılıyor. Otobüsler yeni, modern, temiz ve klimalı. Güzergâh ağı oldukça geniş ve servis saatleri de sık. Bilet fiyatı ise yaklaşık 15 Meksika Pesosu. Araç kiralamak mümkün ancak 25 yaş sınırı uygulanıyor.

Ciudad Obregon’da çöl iklimi görülüyor. Yıl boyu sıcaklık 26 ile 40 derece arasında ölçülüyor. Gece ve gündüz sıcaklık farkı ise çok yüksek oluyor. Şehirde çok az yağış görülmekle beraber en çok ağustos ve eylül aylarında yağmur yağıyor. Kentte bulunulduğu sürece güneşe karşı koruyucu, hafif, açık renkli ancak kapalı giysiler giymek uygun olur. Bol su içmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Bu iklim koşullarında Nainari Lagünü şehir için bir vaha özelliği taşıyor. Çok güzel manzaralar sunan lagün aynı zamanda harika bir piknik yeri. Etrafı ağaçlık alanla çevrili lagünde birçok aktivite imkânı da bulabilirsiniz. Kano, deniz bisikleti, kazları beslemek, bisiklet sürüşü ve trekking bunlardan sadece bir kaçı. Yakınında tenis ve basketbol sahası da mevcut. Ayrıca çevresinde çeşitli restoranlar, kafeler ve taze meyve standları da bulunuyor. Burada taze hindistan cevizi suyu içmek bir gelenek.

Yaquis Müzesi’nde Yaquis yerlilerinin geçmişi, kültürü ve gelenekleriyle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Beyzbol Ciudad Obregon’da en sevilen spor ve şehir büyük bir beyzbol sahasına sahip. Maç zamanı kent oldukça hareketli ve heyecanlı bir havaya bürünüyor.

Nainari Lagünü’nün yanında bulunan Ostimuri Çocuk Parkı küçük bireyleriyle seyahat eden aileler için ideal bir ortam sunuyor. Parkta bir de hayvanat bahçesi bulunuyor.