Chihuahua Otelleri Ara

En uygun Chihuahua otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Chihuahua otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Chihuahua Hakkında

Meksika’nın en büyük eyaleti olan Chihuahua Eyaleti’nin başkenti Chihuahua, ülkenin ABD sınırında yer alıyor. Meksika’nın kuzeyinde bulunan şehir, endüstriyel açıdan ileri düzeyde gelişmiş bir görünüm sergiliyor. Çok sayıda ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ağır ve hafif sanayi şirketlerinin yanı sıra serbest ticaret bölgeleri de kent ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Şehir, yerli sığır üreticiliğinde de lider durumda; bu nedenle ülkenin en ünlü sığır etleri ve peynirleri Chihuahua’da üretiliyor.

Kentin adı Aztek dilinde ‘iki su arasında’ anlamını taşıyor. 1709 yılında iki İspanyol kaşif tarafından kurulan Chihuahua, sömürge döneminde zengin bir maden merkezi olarak ün kazandı. 16 Eylül 1810 yılında İspanyol sömürgeciliğine başkaldıran Meksika Bağımsızlık Hareketi’nin önderi Miguel Hidalgo, Chihuahua’da yakalandı ve bugün kentin ana meydanında adına ithaf edilen anıtın bulunduğu yerde idam edildi. 16 Eylül, Meksika’da ‘Bağımsızlık Günü’ olarak kutlanıyor. Şehrin göze çarpan mimari dokusu, sömürge dönemi binalarından oluşuyor. Ancak bir çok kolonyal yapı, 1970’li yıllardaki cadde genişletme çalışmaları sırasında yıkıma uğradı. Bu binalardan geriye kalanlar, bugün tüm ihtişamıyla varlıklarını sürdürüyor. Chihuahua, dünyada ün kazanmış bir şehir efsanesine de ev sahipliği yapıyor.

Efsane, bir gelinlik mağazasının vitrinine 1930 yılında yerleştirilen ve hala vitrinde yer alan ölü bir gelinlik mankeniyle ilgili. Mankenin, mağazanın ilk sahibinin kızı olduğuna ve genç yaşta öldükten sonra mumyalanarak vitrine konulduğuna inanılıyor. Efsane halihazırda gizemini koruyor. Kentin simgesel mimari yapısı San Francisco Tapınağı. Chihuahua’nın diğer ilgi çekici turistik noktaları arasında; Chihuahua Federal Palace, El Palomar Central Park, Mansion Creel, Chihuahua Katedrali, Casa Redonda Sanat Müzesi, Tarihi Belediye Binası ve Pancho Villa Devrim Müzesi yer alıyor. Step iklim etkilerinin hakim olduğu şehir, yıl boyunca oldukça düşük ölçüde yağış alıyor. General Fierro Villa Havaalanı kent merkezine 18 km. uzaklıkta bulunuyor.