Chetumal Otelleri Ara

En uygun Chetumal otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Chetumal otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Chetumal Hakkında

Bir sahil şehri olan Chetumal, Meksika’nın sınırları içerisinde yer almaktadır. Yıllar boyunca altın ve gümüş aramalarına tanık olan şehir, madencilikte gelişmişlik göstermiştir. Coğrafi konumu nedeniyle Chetumal şehrinde tropikal iklim görülmektedir. Chetumal şehri kış aylarında yaz aylarına göre çok daha az yağışlı olmaktadır. Chetumal ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 26 dereceyi bulurken, yıllık ortalama yağış miktarıysa 1180 mm dolaylarındadır.

Chetumal Maya Kültür Merkezi şehrin en çok ziyaret edilen yeri olarak; Maya Dönemi’ne ait çeşitli belge, eser ve bilginin aktarılmasını sağlayan önemli bir kültürel alan olarak korunmaktadır. İspanyol ve Arap Mutfağı’nın etkisi altında bulunan şehirde yemek kültürü adına birçok alternatif yer almaktadır. Özellikle baharat ve acı biberlerin ön planda olduğu Chetumal Dünya’nın çeşitli yörelerinden ikramlara yer vermektedir.

Meksika’nın geleneksel yemeklerinin de yer aldığı menüler oldukça zengin besinleri bir araya getirmektedir. Soslu tavuklar en çok tercih edilen, favori spesiyalleri içinde yer almaktadır. Ayrıca şehrin her yerinde özel üretim kahvelere rastlamak mümkündür. Şehir merkezinde bulunan Chetumal International Airport merkezi ulaşım ağını kolaylaştırmaktadır.