Cheltenham Otelleri Ara

En uygun Cheltenham otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cheltenham otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cheltenham Hakkında

İngiltere’nin orta-güney kısmında bulunan Cheltenham,  Cotsword olarak adlandırılan bölgenin en önemli şehri. 18. Yüzyılda kaynak sularının ve kaplıcalarının keşfedilmesinden bu yana sağlık turizminde oldukça önemli bir rotaya dönüşen şehir ferforje balkonları, boyalı evleri ile şık bir Georgian mimarisine sahip. Spa denilince İngiltere’de ilk akla gelen yer olan Cheltenham şatolar, kaleler ve otantik köyleriyle de ilgi çekiyor. Kozmopolit havası, kafe kültürü, bol alternatifli alışveriş olanakları ile şehrin sosyal bir atmosferi de bulunuyor.

Cotsword bölgesinin kültür merkezi olan Cheltenham yıl boyunca düzenlenen fantastik festivallerin de üssü konumunda. Her yıl mart ayında şehir hipodromunda düzenlenen at yarışları "Cheltenham race course’ a ev sahipliğini yapan şehir, altın kupanın verildiği gün yarışları izlemeye gelen Kraliçe Elizabeth’i ağırlıyor.  Ayrıca bilim, müzik, edebiyat ve caz ve şarap festivali gibi etkinliklere de önem veriliyor.

1872 yılında bu şehirde doğan Antarktika kaşifi Edward Wilson’un sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan Wilson Sanat Galerisi ve Müzesi ile iki yanı tarihi evlerle çevrili ana alışveriş caddesi Promenade şehrin görmeye değer yerlerinden. Cheltenham’daki 1930’lu yılların açık hava atmosferini yansıtan Sandford Parkı ve çarpıcı çiçek peyzajlarıyla şekillendirilmiş bahçelerinde yürümeyi ise çok etkileyici bulacaksınız 14. yüzyıldan kalma St. Mary’s Minster, vitraylarıyla ve gül pencereleriyle şehrin en etkileyici binası olup, tarihi yapıların sıralandığı caddelerde yürüyüş rotanıza dahil edebileceğiniz yerlerden. Bölgede ayrıca kriket ve golf de oynayabiliyorsunuz.

Cheltenham’a en yakın havaalanı olan Gloucestershire Havaalanı’nın şehirle mesafesi sadece 6 kilometre ve ulaşım araçla yaklaşık 10 dakika sürüyor. Transferleriniz için gelişkin bir ulaşım ağına sahip şehirde tren, otobüs, taksi alternatiflerinden yararlanabiliyorsunuz.