Chefchaouen Otelleri Ara

En uygun Chefchaouen otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Chefchaouen otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Chefchaouen Hakkında

Kuzeybatı Fas'ın Rif Dağları eteklerinde yer alan Chefchaouen veya Chaouen, turistler için çok şey vadeden bir cazibe merkezidir. Kalabalık Marakeş’in curcunasıdan uzak bu şehir; mavinin her tonunu bulabileceğiniz duvarları ile ünlüdür. 1500’lü yıllarda Sefarad Yahudilerinin yerleştiği Chefchaouen, ilahi bir gücü ve gökyüzünü hatırlattığı için, maviye boyandı. Bu gelenek hala devam ettiriliyor. Marakeş’ten farklı olarak, Chefchaouen’deki pazarlarda takılmak hem rahatlatıcı hem ne alacağınıza satıcının baskısı olmadan karar verebileceğiniz noktalardandır. Tamamı yerel halk tarafından üretilen kaliteli, ucuz ve gerçek hediyelikler bulabilirsiniz. Her ne kadar ucuz olsa da, burada da pazarlık etmeye çalışmanız sonuç verecektir; güzel bir deri çanta ya da halı için mutlaka pazarlığı denemelisiniz.

Şehir ana meydanında yer alan Etnografya ya da Kasbah adıyla bilinen müze, büyük bir koleksiyona ev sahipliği yapar. Müzenin hemen yanında ise, yalnızca Müslümanların girmesine izin verilen, şehrin kurucusu Alli Ben Rachid’in oğlu tarafından inşa edilen, 15. yüzyıldan kalma bir cami yer alıyor. Fas’ın gizli güzelliklerinden Cascades d'Akchour şelalesi Chefchaouen yakınlarındadır. Kasbah’dan yaklaşık 30 dakikalık  bir yolculukla ulaşabileceğiniz şelalede, rahatlıkla yüzebilirsiniz. Ayrıca, bölgede nehir boyunca uzanan Tanrı Köprüsünü de ziyaret edebilirsiniz. İspanyol Camii’ne gitmek için Medina’dan yukarı çıkan yolu tırmanmalısınız. Gün batımına yakın bir saatte bu yolu göze alırsanız harika bir gün batımı manzarası izleme şansınız olabilir. Chefchaouen’ın mavi kapıları ile fotoğraf çektirmek ise neredeyse tüm günlük bir aktivite. Birbirinden enteresan kapıların önünde mutlaka fotoğraf çekmelisiniz.

Arap ve Akdeniz mutfağının iç içe geçtiği Chefchaouen mutfağı; kırmızı etten kebap, güveç ve kuskus gibi kısmen aşina olduğumuz tatlar içerir. Bu harika lezzetler dışında taze deniz ürünlerini de deneyebilirsiniz. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılıman bir iklimin hüküm sürdüğü Chefchaouen’e seyahat için en uygun dönem, Mayıs-Ekim ayları arasındadır.