Catamarca Otelleri

En uygun Catamarca otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Catamarca otellerini listele.

Catamarca Hakkında

Uzun adı ‘San Fernando del Valle de Catamarca’ olan, kısaca Catamarca olarak anılan şehir Kuzeybatı Arjantin’de yer alıyor. Cerro Ambato Dağı’nın eteklerinde ve nehir kıyısındaki konumuyla ülke içinde 102,602 kilometrekarelik büyük bir alan kaplıyor. Topraklarının yüzde 80’i dağlık olan şehrin batıda Andes Dağları’yla ayrılan Şili’ye sınırı bulunuyor. Dağların batı tarafı ‘Arjantin’in Saharası’ denilen çöllerle kaplıyken, coğrafi açıdan dar vadiler ve dağlar arasındaki ceplerle sınırlı olan tarım faaliyetleri şehir ekonomisinde önemli bir yer tutuyor. Üzüm, pamuk, yonca, tahıl üretiminin yanında hayvancılıkta da aktif olan şehirde, iklim turizm için de oldukça uygun. Yılın her mevsimi ılıman bir seyir izleyen şehir havası doğa manzaraları ve dağlardaki kaplıcaları ile ülkenin turizm rotalarında kendine yer buluyor. Nüfusunun yüzde 95’inden fazlası okuryazar olan şehrin kültürel değerleri de keşfetmeye değer. Our Lady Of The Valley Bazilikası ülkenin kuzeyindeki en önemli kiliselerden biri ve hac merkezi. Bu yüzden ülke ulusal anıtları arasında bulunuyor. Şehre 38 kilometre mesafede olan Rodeo Köyü ise mikro iklimi ile muhteşem orman manzaralarıyla bezeli ve turizmin en yoğun olduğu yerlerden.

Kentin kuruluşu Londes adında bir kaşifin bu coğrafyayı keşfiyle gerçekleşiyor. Şimdi bulunduğu konumda sabitlenmesi ise 1694 yılında oluyor. Kültür ve sanat alanında birçok sergi ve müzeyle karşılaşacağınız şehirde Adan Quiroga Arkeoloji Müzesi ile Virgen Del Valle Müzesi’ni de görmenizi öneriyoruz.

Şehre özgü en özel ürünler el dokuması halılar ve yün pançolar olup, alışverişlerinizde şehir merkezindeki caddenin vitrinlerinden farklı alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Şehre uçakla geldiğinizde inebileceğiniz en yakın havalimanı Coronel Felipe Varela Uluslararası Havalimanı ve otobüs, taksi kullanarak veya araç kiralayarak şehir merkezine transfer yapabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

x