8. Sayfa Cambridge Otelleri Ara

En uygun Cambridge otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cambridge otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cambridge Hakkında

Dünya’nın en iyi 5 üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi ile meşhur olan Cambridge, bir İngiltere şehridir. Londra’nın kuzeyinde yer alan bu şehir, pek çok küçük kasaba ve köylerle çevrilidir. Aynı zamanda Birleşik Krallık’taki Cambridgeshire vilayetinin en eski üniversite kasabası ve idare merkezi olan bu şehrin, üniversite dışında önemli gezi noktalarından bazıları Cambridge Kalesi, Fitzwilliam Müzesi, Museum of Classical Archaelogy, Christ's Pieces ve Cambridge Üniversitesi Botanik Bahçesi’dir.

Cambridge İngiltere’nin başkenti Londra’ya sadece 105 km mesafede yer almaktadır. Londra’dan Cambridge’ye otobüsle veya trenle ulaşım sağlanabilmektedir. Toplam nüfusunun kayda değer bir oranını öğrencilerin oluşturduğu bu şehir, tarihi dokusu, muazzam binaları, parkları, bahçeleri ve müzeleriyle turistlere birçok seçeneği bir arada sunmaktadır. Silicon Fen olarak bilinen yüksek teknoloji bölgesinin kalbi olan Cambridge, çarşılara ve çeşitli alışveriş merkezlerine de sahiptir. Şehrin görülmesi gereken hemen her noktasına yürüyerek ulaşılabilmesi ise gelen turistler için ayrı bir kolaylıktır. Ayrıca eğlence mekanı olarak club, pub tarzı mekanları da bulunan Cambridge, kısacası şehre gelen turistler açısından birçok güzel olanak sunmaktadır. Cambridge hava ulaşımı açısından birçok seçeneğe sahiptir. Şehre en yakın havaalanı olan Cambridge Havaalanı’nın şehir merkezine uzaklığı sadece 14 dakikadır.

İstanbul – Cambridge arası uçuşların süresi en az 1 aktarma ile 6 saat 45 dakika sürmektedir. Cambridge ayrıca Stansted Havaalanı’na 40 dakikalık, Luton Havaalanı’na yaklaşık 1 saatlik, Gatwick Havaalanı’na ise yaklaşık 2 saatlik uzaklıktadır. Tüm havaalanlarından şehre toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Stansted ve Gatwick havaalanları başkent Londra’da yer almakta olup İstanbul - Londra arası uçuşlar ise yaklaşık 4 saat sürmektedir.