Calpe Otelleri Ara

En uygun Calpe otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Calpe otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Calpe Hakkında

Calp olarak da anılan Calpe İspanya’nın doğusunda, Alicante Bölgesi’nde yer alan, Balear Denizi kıyısında bir sahil kenti. İspanya ve çevre ülkeler için oldukça popüler bir tatil destinasyonu olan Calpe en çok İngiliz ve Alman turistleri ağırlar. Turizmden sonra şehirde ekonominin en önemli ayağı balıkçılık. Bu nedenle kentteki balık restoranlarında çeşitli deniz mahsullerini en taze haliyle farklı sunumlarla denemek tüm turistlere özellikle tavsiye ediliyor.

Sahilde bulunan ve denizden bir anda yükselen Penyal d’lfach adlı kaya kent siluetinin en belirgin simgesi konumunda bulunur. Bu kayanın tepe noktasına içten yükselen bir tünelle ulaşmak mümkün ancak kaygan zemin nedeni ile uygun bir ayakkabı giyilmesi ve son derece dikkatli olunması gerekiyor.

Calpe çok güzel kumsallara sahip. Bu harika plajlarda yüzmenin ve güneşlenmenin yanı sıra başta dalış olmak üzere çeşitli su sporlarını da yapabilirsiniz. Kraliçe’nin Banyosu anlamına gelen Els banyas de la reina görülmesi gereken yerlerden. Şehirde gece hayatı daha çok sahile yakın noktalarda hareketlenir ve çok çeşitli barlar, diskolar ve gece kulüpleri bulunur.

Calpe Akdeniz ikliminin etkilerini yaşar ve 30 dereceye ulaşan gündüz sıcaklıklarıyla geçen uzun yaz ayları görür. Kış mevsiminde ise sıcaklık 8-9 derece civarına düşer.