Calangute Otelleri Ara

En uygun Calangute otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Calangute otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Calangute Hakkında

Calangute Hindistan’ın Kuzey Goa bölgesinde yer alan, plajıyla ünlü bir şehir. Ülkenin en büyük şehirlerinden Panaji’ye ise sadece 15 kilometre mesafede bulunuyor. ‘Plajların kraliçesi’ olarak anılan şehir her yıl binlerce yerli yabancı turistin akınına uğruyor.

Şehirde yıl boyunca denize girebilseniz de, kumsalın en uygun zamanları kasım ve mayıs ayları arası. Haziran ayından başlayıp eylül ayının sonuna kadar süren Muson mevsiminde ise deniz tehlikeli olduğundan yüzmek yasak. Calangute Plajı Palmiye ve Hindistan Cevizi ağaçlarıyla çevrili olup dünyanın en güzel on plajı arasında bulunuyor. Arap Denizi boyunca 7 kilometre uzanan plaj, güneyde Candolim Köyü ile kuzeyde Baga’nın kesişimine kadar devam ediyor. Calangute Plajı’na göre daha dingin ve izole bir plaj olan Baga Plajı ise şehrin bitiminde yer alıyor ve kentte düzenlenen müzik festivallerine ev sahipliği yapıyor.

Calangute’de deniz ve güneşin cazibesinin yanında, farklı şehir yaşamı da görülmeye değer. Şehirde ulaşım için sıklıkla kullanılan tuk-tuklar, ibadet şekilleri ve dar sokaklar oldukça fotojenik bir görünüm sergiliyor. 1595 yılında inşa edilmiş Aziz Alex Kilisesi şehrin en önemli yapılarından biriyken, Kaju yetiştiren çiftlikler, piknik yerleri ve şifalı kaplıcaları da keşfedebileceğiniz yerlerden.

Kano, yelken, şnorkelle ve tüplü dalış, rüzgar sörfü, su kayağı gibi su sporları için oldukça elverişli olan plajda partiler ve eğlenceli kokteyller de düzenleniyor. Dilerseniz parasailing yapabiliyor, dilerseniz Zuari ve Mandovi nehirlerinde nehir yelkenlileriyle açılıp balık avlayabiliyorsunuz.

Calangute’nin hediyelik eşya tezgahlarında Tibet, Endonezya, Kasmir gibi bölgelerden egzotik el sanatlarını görebiliyor, deniz kabuğundan yapılmış biblolar satın alabiliyorsunuz. Eğlenceli gece yaşamı ve Portekiz sömürge döneminden bu yana süregelen Goa Karnavalı’da şehri hareketli kılan özelliklerinden.

Şehre havayoluyla geldiğinizde inebileceğiniz en yakın havaalanı Goa’da bulunan Dabolim Uluslararası Havaalanı. Havaalanı ile şehir arasındaki mesafe 39 kilometre olup taksilerle veya araç kiralayarak ulaşım sağlayabiliyorsunuz.