Busan Otelleri Ara

En uygun Busan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Busan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Busan Hakkında

Güney Kore’nin deniz kenarı, etrafı dağlarla kaplı ikinci büyük şehridir. Yaklaşık 4 milyon nüfusu vardır. Bu şehir özellikle Kore Savaş’ında oraya gidip gazi olan Türk vatandaşlarımızın şehitliğiyle anılır. Zaten Kore’nin neresine giderseniz gidin Türk olduğunuzu söylediğinizde size saygı gösterirler.

Güney Kore’nin en ünlü tapınaklarından biri olan Beomeo-sa Tapınağı ve de Yonggungsa Tapınağı gezilecek yerlerin başında gelir. Şehirde ayrıca Yongdusan Parkı, Busan Sanat Müzesi, Türk Şehitliği, Birleşmiş Milletler Anıt Mezarlığı, 40 Basamak merdivenleri, Pusan Akvaryumu gibi yerler gezilebilir. Kentte bol miktarda festival vardır. En ünlüleri Nisan-Mayıs aylarında düzenlenen Buda’nın doğum günüdür. Eylül-Ekim aylarında kutlanan Kore Şükran Günü, Solnal Festivali önemli festivalleridir.

Yeme içme konusunda Uzakdoğu mutfağı, pirinç ve deniz ürünleri ağırlıklı yemekler bulunur. Busan’da nemli tropikal iklim görülür. Yazın çok yağış alır. Kış aylarında ise soğuk vardır. Yazın ortalama 25 derece dolaylarında olan sıcaklık, kışın 5 derecelere kadar düşer. Yağmurda gezmekte zorlanırsanız şehre bahar aylarında gitmeyi tercih edin. En iyi zamanların da yağışların az olduğu sonbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz.

Busan’da Gimhae Uluslararası Havalimanı hizmet verir. Kent merkezine toplu ulaşımla da ulaşabilirsiniz. Busan kentinde şehir içi ulaşımda metro yaygındır. Otobüs, taksi ya da otomobil kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.
 

 

Busan Galeri

Busan Seyahat Yazıları