Burnaby Otelleri Ara

En uygun Burnaby otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Burnaby otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Burnaby Hakkında

Kanada’nın en turistik şehirlerinden biri olan Vancouver’ın doğusunda konumlanan Burnaby, ilgi çekici mimari eserlere sahip, modern ve sakin bir yerleşim yeri. Vancouver’ın bir semti olan Burnaby, 1982 senesinde kurulduğu günden beri hızlı bir şekilde gelişme kaydetti. Lüks konutlar, oteller, yeme içme ve eğlence mekanları, iş merkezleri ile günden güne daha da gelişen Burnaby, son dönemlerde Kanada’nın en çok göç alan yerlerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Vancouver şehir merkezinden Skytrain ile kolaylıkla ulaşılabilen Burnaby’de şehir içi ulaşım da oldukça gelişmiş durumda. Piper Avenue’daki Burnaby Lake Park, bu bölgedeki en çok ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. Özellikle vahşi kuşlara ilginiz varsa Burnaby Lake Parkı’nda gerçekleşen kuş gözlem turlarına katılabilirsiniz.

Macera dolu bir tatil içinse genellikle Burnaby Dağ Koruma Alanı (Mountain Conservation Area) tercih ediliyor. Görkemli gül bahçeleri, zorlu trekking parkurları, kamp alanları ve daha birçok alana ev sahipliği yapan Burnaby Dağ Koruma Alanı’ndaki “Tanrıların Bahçesi” ise kesinlikle görülmeye değer. Alandaki yürüyüş parkurlarının tamamı farklı zorluk seviyelerine sahip. Bunun yanı sıra alanda dağ bisikleti parkurları, çocuk parkları ve piknik yerleri de bulunuyor.

Burnaby Village Müzesi ve Carousel’de Kanada’nın yerel hayatı hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz eserler ve objeler sergileniyor. Burnaby’deki en iyi gün batımı ve şehir manzarası izlenebilecek yerse Capitol Hill Reservoir Park. Burnaby’nin tam merkezinde yer alan daire şeklindeki Deer Lake Park’ı ve burayı çevreleyen mimarileri görebilir, Burnaby Sanat Galerisi’ne uğrayabilir ve Yüzyıl Bahçeleri'nde vakit geçirebilirsiniz.

Kanada mutfağına özgü lezzetleri çok uygun fiyatlara tadabileceğiniz başlıca Burnaby restoranları, Horizons Restaurant, Anton’s Pasta, Saffron, Bombay Bel ve Diamond Alumni Centre. Gece hayatının hareketli olduğu Burnaby’de Hop and Vine ve Keg Steakhouse and Bar da en popüler eğlence mekanları arasında bulunuyor.