Bugibba Otelleri Ara

En uygun Bugibba otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bugibba otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bugibba Hakkında

Malta’nın kuzeydoğu bölgesinde bulunan Bugibba, Salina Körfezi’nden St. Paul’s Koyu’na uzanan bir sahil şeridinde yer alıyor.

Birçok otel, kulüp, pub ve restoranın bulunduğu sahil şehri, St. Paul Adası ve kentin komşu adası Gozo’ya doğru masmavi açık deniz manzaralarıyla oldukça fotojenik bir görüntü sergiliyor. Son 30 yıldır gelişen hizmet sektörüyle birçok turizm tesisiyle donatılan şehirde, kayalık kıyı şeridinde rahat denize girilmesini sağlayan doğal plajlar yanında suni plaj girişleri bulunuyor. 150 metrelik kıyı şeridine sahip en popüler suni şehir plajının Mavi Bayrak ödülü bulunuyor. Rengarenk boyanmış tekneleriyle büyüleyici manzarayı tamamlayan bir limana sahip Bugibba’da nisan ve ekim ayları arasında rahatlıkla denize girilebiliyor.

Muhteşem deniz, kum ve güneş dinlencesinin yanında Bugibba tüplü dalış için de ideal yerlerden. Kentte birçok dalış okulu bulunuyor ve eğitimle bröve alabiliyorsunuz. Şnorkelli dalış, jet-ski gibi çeşitli su sporlarını da deneyebiliyorsunuz.

Bugibba’da alışveriş ve eğlencenin kalbi şehir merkezinde (Bay Square) atıyor. Özellikle geceleri çok kalabalık olan meydanda konserler eksik olmuyor ve banklar da en güzel manzara izleme noktalarını oluşturuyor. Kentin çok yakınındaki Gozo Adası ise sanatsal kiliseleri ile görülesi yerlerden. Yürüyerek ulaşabileceğiniz Bugibba’dan daha sessiz bir köy olan St. Paul’da 14. Yüzyıldan kalma köy kilisesi, fotoğraf çekmeye doyamayacağınız muhteşem bir Ortaçağ manzarası ve dalış için mükemmel olan bir deniz bulacaksınız. Kentin 1998’de hizmet vermeye başlayan büyük bir kumarhanesi de var. Şehrin merkezinde ise ziyaret etmeye değer bir tapınak bulunuyor.

Yazların oldukça sıcak geçtiği şehrin en soğuk olan ocak ayında bile hava sıcaklığı 12 derecenin altına düşmüyor. Şubat ayı renkli ve kalabalık bir festivalle geçen şehirde, nisan ayında da yine festival havasında geçen Azizler Günü kutlanıyor.

Malta’nın Bugibba şehrine havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havaalanı 25 kilometre uzaklıktaki Malta Uluslararası Havaalanı. Kente taksi, otobüs, servis ve araç kiralayarak ulaşabiliyorsunuz.