Buffalo Otelleri Ara

En uygun Buffalo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Buffalo otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Buffalo Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu yöresinde, New York eyaletinin batısında bulunan Buffalo, modern bir sanayi ve liman kentidir. Erie Gölü’nün doğu sahillerinde ve Kanada’nın Ontario şehrinin karşısında yer alan Buffalo, aynı zamanda Niagara Şelalesi’ne de oldukça yakın bir konumdadır. Ayrıca Erie Kontluğu’nun idari merkezi olan Buffalo’da Albright–Knox Sanat Galerisi, Buffalo ve Erie Kontluğu Botanik Bahçesi, Buffalo Hayvanat Bahçesi, Buffalo Bilim Müzesi, North Park Tiyatrosu ve Squaw Adası gibi daha pek çok gezilip görülecek yer vardır. Buffalo ekonomisindeki en önemli sektörler eğitim ve sağlık hizmetleridir. Buffalo seyahati esnasında mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında ise hiç şüphesiz harika güzelliğiyle Niagara Şelaleleri gelmektedir. Horseshose, American Falls ve Bridal Veils Fall adında 3 büyük şelaleden oluşan Niagara Şelaleleri, ABD ile Kanada sınırları arasında yer almakta olup Buffalo şehir merkezine yaklaşık yarım saatlik mesafededir.

Bot turları da yapılan bu şelalede keyifli bir bot turuna çıkılabilir. Buffalo’nun muhteşem doğal güzelliğe sahip bir diğer noktası ise Erie Gölü’dür. Kuzey Amerika’nın beş büyük gölünden biri olan Erie Gölü, diğer dört göl gibi buzul oluşumludur. Göl ayrıca Kuzey Amerika’nın en büyük sanayi merkezlerinden birinin başlıca ulaşım yolu olup gölde sportif ve ticari amaçlı balıkçılık da yoğun bir şekilde yapılmaktadır.

Buffalo aynı zamanda müze ve tiyatro gibi seçenekleriyle ziyaretçilerine kültürel ve sanatsal aktivite imkanı da sunmaktadır. Buffalo hava ulaşımı Buffalo Niagara Uluslararası Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, Buffalo şehir merkezine yaklaşık 20 dakikalık oldukça yakın bir mesafededir ve havaalanından şehir merkezine toplu ulaşım vardır. İstanbul – Buffalo arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarmayla en az yaklaşık 14 saat 20 dakika sürmektedir.

Buffalo Galeri