Bruges Otelleri Ara

En uygun Bruges otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bruges otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bruges Hakkında

Farklı dil ve lehçelerin yaygın olduğu Belçika'da çoğunlukla Bruges ya da Brugge olarak anılan, Türkiye'de ise 'Bruj' olarak telaffuz edilen Bruges Belçika'nın kuzeybatısında yere alıyor. Ortaçağ mimarisini neredeyse hiç bozulmadan koruyan şehrin merkezi Unesco Miraslar Listesi'nde yer alıyor. Oldukça turistik bir şehir olan Bruges mimarisi, kanalları, rahibe işi olarak anılan dantelleri, biraları ve çikolataları ile tanınıyor.

Şehirde toplu taşıma otobüslerle sağlanıyor ve belediyenin toplu taşımaya teşvik olarak belli kurallara bağlı bedava seyahat gibi uygulamaları bulunuyor. Bisiklet kullanımı da halk arasında çok yaygın. Uzak mesafeler için ise genelde tren yolculuğu yapılıyor. Brüksel Havalimanı, Ostend-Bruges Uluslararası Havalimanı ve Charleroi Havalimanı olmak üzere üç ayrı havaalanından şehre ulaşmak mümkün.

Kış mevsimi şehirde oldukça soğuk geçiyor. Temmuz ve ağustos ayları kentin en sıcak olduğu dönem ve en çok ziyaretçi bu zamanda geliyor. Bu aylarda şehirde çok sayıda çeşitli festival ve etkinlikler de düzenlenir.

Minnewater Park ünlü Aşk Gölü ve kuğularıyla son derece romantik ve huzurlu bir ortama sahip. Michelangelo'nun Madonna ve Çocuk heykeline ev sahipliği yapan Church of Our Lady yüksek tuğla kulesi ile kentin mimari simgelerinin başında geliyor. Bir diğer önemli mimari eser ise Belfry Saat kulesi. Yaklaşık elli çana sahip olan kulenin tepesine 366 basamaklı merdivenle ulaşmak ve harika bir Bruges manzarasına şahit olmak mümkün. At. Salvator's Katedrali de görülmesi geereken yerlerden. Tarihe meraklı olanlar ya da Ortaçağ hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler Historium Müzesi'ni ziyaret edebilir.

Alışveriş için en uygun bölgelerden birisi Steenstraat. Aynı cadde üzerinde yemek yiyebileceğiniz ya da kahve molası verebileceğiniz çok güzel mekânlar da bulunuyor. Bruges'de çok sayıda kanal bulunuyor ve bu kanallarda tekne gezisi yapmak mümkün.