6. Sayfa Boston Otelleri Ara

En uygun Boston otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Boston otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Boston Hakkında

ABD’nin Massachusetts Eyaletinin başkenti olan Boston, özellikle İngiltere ve İrlanda’dan gelen göçmenlerin kurduğu bir şehirdir. 17. Yüzyıl başlarında kurulan Boston şehri, birçok köklü kuruluş ve eğitim kurumlarını da bünyesinde barındırır. Harvard ve MIT (Massachusetts Information Technologies) gibi dünyanın en önemli üniversitelerine ev sahipliği yapar. Şehrin merkez nüfusu yaklaşık 600 bin civarında olsa da metropolleriyle birlikte nüfusu 10 milyonu bulmaktadır. Boston’da yazlar sıcak ve nemli, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Kışın genelde kar yağışı da görülür. Bu yüzden şehri gezmek için en iyi zamanlar, bahar ve yaz aylarıdır.

Boston müze ve sanat galerileri konusunda çok zengin seçenekler sunar. Boston Müzesi, Harvard Müzesi, MIT müzesi, New England Akvaryumu, Harbor Adası ve Doğa Parkı, Old State House, Common Parkı gibi yerler gezilebilir. Kentin en şık kafe ve restoranları Newburry Strett’te yer alır. Bu caddede kırmızı renkli eski Boston evlerinin alt katları kafe ve restoranlara çevrilmiş. Sahilde balık tutmak, yürüyüş yapmak ya da halk bahçesindeki kuğu şeklindeki kayıklara binmek kent halkının en sevdiği şeylerin başında gelir.

Boston’da öğrenci sayısı da çok olduğu için renkli bir eğlence hayatı da vardır. Sergi ve müzeler konusunda da zengin seçenekler sunar. Bu yüzden yılda yaklaşık 16 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. New York- Boston arası karayoluyla 4-5 saat sürmektedir. Şehri gezmek için tramvayı kullanabilirsiniz, bir de denizden büyük yelkenli tekneleriyle tur yapmayı ihmal etmeyin. THY’nin Boston’a direk uçuşları var. İstanbul’dan uçuşlar yaklaşık olarak 10,5 saat sürüyor. Boston Logan Havalimanından kent merkezine tramvayla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Boston Galeri