Borlange Otelleri Ara

En uygun Borlange otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Borlange otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Borlange Hakkında

Yakınlarda bulunan muhteşem doğal göllerle doğaseverleri cezbeden Borlange ve Falun İsveç’in merkezinde yer alan iki farklı yerleşim. Nüfusları ortalama 50 bin kişiden meydana gelen Borlange ve Falun ülkenin Dalarna bölgesine bağlı.

Bölgeyle ilgili ilk bilgiler 1300’lü yılların sonlarına dayanıyor. O dönemlerde pek fazla dikkat çekmeyen Borlange ve Falun 1800’lü yılların sonlarında demiryolu inşaatıyla birlikte önem kazandı. 1900’lü yıllarla birlikte ise bölgede sanayileşmenin hızlanması buraya olan ilginin gitgide artmasını sağladı.  

Runn Gölü’nün çevresinde bir araya gelen Falun ve Borlange’de buz pateni oldukça popüler. Kilometrelerce uzanan pist boyunca yılın büyük bölümünde buz pateninin tadını çıkarmak mümkün.

Ülkenin başkenti Stockholm’e yaklaşık 225 kilometre uzaklıktaki Borlange ve Falun’da uzun kış günlerinde karla kaplı muhteşem görüntüler yakalayabilirsiniz. Bahar ve yaz aylarında ise muazzam doğasını görmek için çevresinde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Başkent Stockholm’e seyahat etmek isterseniz, birkaç saat süren veya otomobil yolculuğu yapmanız yeterli.  

Bölgede hava yaz döneminde bile fazla sıcak sayılmaz. Bu nedenle planlarınız arasında Borlange ve Falun’a seyahat etmek varsa, soğuktan koruyacak kalın giysilerinize bavulunuzda yer açmanız tavsiye edilir. Buraya gelmek için yılın en iyi zamanı elbette sıcaklıkların gezmeye daha elverişli değerlerde seyrettiği yaz ayları. Şehrin kuzeydeki konumu nedeniyle kış aylarında hava çok daha erken kararıyor. Yaz geldiğinde ise tam tersine uzun günler ve kısa geceler yaşanıyor. Bölgeye direkt uçuş bulamamanız durumunda başkent Stockholm’e uçabilir, araç kiralayarak Borlange ve Falun’a birkaç saat içinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca bölgede kiralık araca kıyasla daha ucuza seyahat edebileceğiniz şehirlerarası otobüs ve tren gibi seçenekler de var.