Blacksburg Otelleri Ara

En uygun Blacksburg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Blacksburg otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Blacksburg Hakkında

Blacksburg Amerika Birleşik Devletleri’nin Virjinya eyaletinin güneybatısında yer alan bir şehirdir. 1800’lü yılların sonlarına doğru yerleşime açılan Blacksburg, mühendislik ve işletme fakülteleriyle ön plana çıkan ve tam zamanlı öğrenci sayısı ile Virjinya eyaletinin en büyük üniversitesi olan Virginia Tech üniversitesine ev sahipliği yapan önemli bir kenttir. Bu sebeple şehir nüfusunun büyük çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşmaktadır. Üniversitenin doğal New River vadisi ve Appalachian Dağları üzerine kurulan harika kampüsünün yanı sıra Blacksburg Müzesi, şehrin önemli yerlerindendir. Blacksburg kentinin en yüksek binası Virginia Tech kampüsünde yer alan 12 katlı Slusher Hall’dır. Slusher Plajı ise sıcak havalarda güneşlenmek için öğrencilerin kullanımına tesis edilen bir başka önemli alandır.

Şehir ayrıca Virginia Tech Kurumsal Araştırma Merkezi de dahil olmak üzere farklı boyutlarda birçok kuruma ev sahipliği yapmaktadır. Armory Sanat Galerisi, Lirik Tiyatro, Caboose Park Rekreasyon Alanı, Hahn Bahçe Bitkileri Bahçesi ve Smithfield Plantation, Blacksburg’un mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerinin başında gelmektedir. Blacksburg bir öğrenci şehri olduğundan kentte canlılık ve hareketlilik hakimdir. Şehirde her yıl düzenlenen ve birçok etkinliğe sahne olan sokak fuarları ve sokak festivalleri, turistlere keyifli ve farklı bir seyahat deneyimi yaşatmaktadır.

Blacksburg hava ulaşımı Roanoke’deki Roanoke-Blacksburg Bölge Havaalanı üzerinden sağlanabilmektedir. Havaalanı, Blacksburg şehir merkezine yaklaşık 42 dakikalık uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine toplu ulaşım imkanı vardır. İstanbul – Roanoke arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az yaklaşık 16 buçuk saat sürmektedir.