Bermuda Otelleri Ara

En uygun Bermuda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bermuda otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bermuda Hakkında

Bermuda Atlas Okyanusu’nda bir takımada ülkesi. İngiltere Denizaşırı Toprakları’ndan olan Bermuda 7 ada ve 150’den fazla adacık ile kayalıklardan oluşuyor. Başkenti ve en gelişmiş şehri ana ada Bermuda Adası’nda bulunan Hamilton şehri. Ülkenin resmi dili İngilizce. Bermuda’da her ne kadar gemi onarımı, dokumacılık, kozmetik ve ecza sektörlerine dair ekonomik faaliyetler yapılıyor olsa da ülke ekonomisinin bel kemiğini turizm sektörü oluşturuyor. Halk ülke coğrafyasının tüm avantajlarını kullanıyor ve harika denizini, masalsı kumsallarını en güzel şekilde değerlendiriyor. Ziyaretçilerine özellikle üst sınıf , kaliteli ve huzurlu bir tatil cenneti sunuyor.

Bermuda, aynı zamanda dünyada kişi başı milli gelir düzeyi en yüksek olan ülkelerden biri. Bermuda’da ulaşım için gelişmiş belediye otobüs sisteminin yanı sıra taksi, motosiklet ve kiralık araç gibi alternatifler var. Ancak gerek yerel halk gerekse turistler tarafından en çok tercih edilen ulaşım aracı bisiklet. Adada sürücülere keyifli manzaralar sunan özel bisiklet parkurları bulunuyor. Bermuda’da trafik sol şeritten akıyor.

Bermuda seyahatiniz süresince Gibbs Hill Deniz Feneri, Most Holy Trinity Katedrali ile Bermuda Botanik Bahçesi’ni gezebilirsiniz. Fakat tüm Bermuda ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gerektiği söylenen yer Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve ‘dünyanın mücevher kutusu’ olarak anılan Kristal Mağara. Her biri mercan adası statüsünde olan Bermuda Adaları’nın harika sularında düzenlenen tekne turlarına katılabilir, tüplü ya da şnorkelli dalış yapabilirsiniz. Farklı birçok su sporunu deneyebilir, yelken keyfi yapabilir hatta kaliteli sahalarda golf oynayabilirsiniz.

Bermuda’da her yıl kumdan heykeller yarışması yapılıyor. Ayrıca yine her yıl düzenlenen Bermuda Festivali; ilginç dans şovları, konserler ve gösterilerle katılımcılarına çok renkli anlar yaşatıyor. Bermuda ziyaretinizde farklı deniz mahsulleri yemeklerinden ve müthiş bir çeşitliliğe sahip kokteyllerinden mutlaka denemelisiniz.

Uçuk pembe rengi kumsallarıyla bir masal diyarı havasında olan Bermuda’ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor ancak en uygun aktarmalı uçuş alternatiflerini Enuygun.com’da görüntüleyebilir, seçenekleri karşılaştırabilir ve biletinizi alabilirsiniz. Ülkeyi ziyaret için en uygun dönem ise nisan ve ekim ayları arası.

Bermuda Semtleri