Berkeley Otelleri Ara

En uygun Berkeley otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Berkeley otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Berkeley Hakkında

ABD’nin California Eyaleti’nde yer alan küçük bir şehirdir. San Francisco Körfezi kıyılarındadır. California Üniversitetesi’ne ev sahipliği yapan kent, genç öğrenci nüfusu ile dikkat çekmektedir. Berkeley, San Francisco’ya 21 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Kentin kuruluş hikayesi, Avrupalılar’ın bölgeye ayak bastığı tarih olan 1776 yılından itibaren başlamaktadır. ‘Ohlone’ olarak bilinen yerlilerin yaşadığı bölge, İspanyol Luis Peralta adındaki bir askere, orduya hizmetlerinden dolayı armağan olarak sunulmuş ve Peralta’nın oğulları da burada bir yerleşim yeri oluşturararak bugünkü Berkeley’in temellerini atmıştır.

‘Peralta Grant’ olarak adlandırılan kent ‘Berkeley’ adını 18. yüzyılda, piskopos ve filozof George Berkeley’den almıştır. Berkeley, California Üniversitesi sayesinde sanat, akademik başarı ve bilimsel keşif alanlarında tüm dünyada adını sık sık duyurmaktadır. Ayrıca ABD’nin en eğitimli nüfusuna sahip olmasıyla bilinmektedir. Berkeley’deki toplam üniversite mezunu sayısının nüfusa oranı yüzde 26’dır. Berkeley, büyüklüğünden beklenmeyecek ölçüde çok sayıda park ve rekreasyon alanına sahiptir. Tilden Park ve Doğu Körfez Bölgesi Parkı, şehirdeki geniş alanlı parklara en iyi örnektir. Berkeley’de kültür ve sanat faaliyetleri de oldukça gelişmiştir. Kentteki Addison ve Ashby sokakları, yıl boyunca 130 farklı kültür ve sanat organizasyonuna ev sahipliği yapmaktadır.

Berkeley Marina, Lawrence Hall of Science, California Üniversitesi Botanik Bahçesi, Golden Gates Fields, Cesar Chavez Parkı, Sather Tower, Hearst Greek Theatre ve Berkeley Gül Bahçesi kentin başlıca gezi merkezleridir. Berkeley, sıcak ve ılıman iklim etkisindedir. Oakland Uluslararası Havaalanı, Berkeley kent merkezine 22 km., San Francisco Uluslararası Havaalanı ise 37 km. uzaklıktadır.