Belize Otelleri Ara

En uygun Belize otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Belize otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Belize Hakkında

Bağımsızlığını çok yakın bir geçmişte, 1981’de, kazanan Belize, Orta Amerika’da yer alan ve monarşi ile yönetilen bir ülke. Doğusunda Karayip Denizi bulunuyor. Ülke ekonomisi tarıma dayalı ve en çok şekerkamışı, portakal, greyfurt ve muz yetiştiriliyor. Ayrıca turizm de son yıllarda ciddi bir ivme kazanmış durumda. Belize’nin resmi dili İngilizce ve bayrağında insan figürü bulunan tek ülke olma unvanını taşıyor. Başkenti Belmopan, en büyük şehri ise eski başkent olan Belize City. Belize genelinde tropikal iklim hâkim. Ülkede bol yağışlı ve kurak olmak üzere iki farklı mevsim yaşanıyor.

Aralık ve nisan ayları arasındaki dönem Belize’yi ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi. Belize’de gece hayatı çok gelişmiş değil. Afrika, Avrupa, Karayip ve Maya mutfaklarının karışımı olan Belize mutfağı baharatlı yiyeceklerden oluşuyor. Bolca yetiştirilen turunçgillerden mutlaka denemelisiniz. Ancak mümkünse bu meyveleri tüketmeden önce içme suyu ile yıkamaya özen göstermelisiniz. Ülkede bulunduğunuz süre boyunca kesinlikle şebeke suyu tüketmemelisiniz.

Sarıhumma ve sıtmaya karşı seyahatinizden önce aşı olmanızda fayda var. Belize’de şiddet ve yankesicilik olaylarına karşı da dikkatli olmalısınız. Çok ıssız veya aşırı kalabalık yerlerde dolaşmamanız, mümkün olduğunca yalnız kalmamanız ve değerli eşyalarınızı otel kasasında bırakmanız tavsiye ediliyor. Bir doğa harikası olan Blue Hole, Belize ziyaretiniz süresince mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Ayrıca Kristal Mağara, Herman’ın Mağarası, Guanacastle Ulusal Parkı, Belize Hayvanat Bahçesi, Belize Müzesi, St. John Katedrali, Cucumber Plajı ile Mayalar’ın yerleşim yeri olan Caracol Harabeleri ve Altun Ha ziyaretçilerin ilgisini çeken diğer önemli yerler.

Belize’de sadece bir havaalanı var ve Belize City’de bulunuyor. Havalimanından başkent Belmopan’a uygun fiyatlı otobüs seferleri düzenleniyor. Türkiye’den Belize’ye direkt uçuş bulunmuyor. En uygun aktarmalı uçuş alternatiflerini Enuygun’da bulabilir, seçeneklerinizi karşılaştırabilir ve biletinizi alabilirsiniz.