Beersheba Otelleri

En uygun Beersheba otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beersheba otellerini listele.

Beersheba Hakkında

Birüssebi olarak da bilinen Beerşeba İsrail’in güneyinde bulunan en büyük şehirlerden. Aynı zamanda Necef bölgesinin merkezi olarak kabul edilen kent geçmişten bu yana önemli bir yerleşim olarak adından söz ettiriyor. 19. Yüzyıl’dan itibaren gelişmeye başlayan şehir burada inşa edilen devlet kurumları ve üniversitelerle bugün de ülkenin önde gelen yerleşim alanları arasında.

Şehrin çevresinde yapılan arkeolojik kazılara göre Beerşeba’nın tarihi günümüzden 4 bin yıl öncesine kadar götürülüyor. Kudüs ve Tel Aviv’e yaklaşık 120 kilometre uzaklıkta yer alan Beerşeba, Bizans döneminde çok popüler bir yer değildi. Bölgedeki Osmanlı hakimiyetinden sonra hareketlenmeye başlayan şehir sonrasında gelen İsrail ve Mısır yönetimleri döneminde oldukça önemli bir bölge galine geldi. Özellikle Birinci Dünya Savaşı sırasında stratejik rol oynayan şehrin adının ‘’iyi bir yemin’’ anlamına gelen kelimeye dayandığı tahmin ediliyor. Şehrin en fazla dikkat çeken özellikleri arasında dönemin mimarları tarafından gelişmiş Avrupa kentleri örnek alınarak planlanması sayılabilir. Kuzeyden gelen hacılara geçiş noktası olarak ev sahipliği yapan şehir tarihin akışını değiştiren savaşlara ev sahipliği yapmasıyla da biliniyor.

Yıl boyunca genellikle yüksek sıcaklıkların ölçüldüğü Beerşeba’da yaz aylarında termometreler 40 derecenin üzerini gösteriyor. Şehirde hakim olan çöl ikliminin etkisiyle gündüz ve gece arasında sıcaklık farkı oldukça yüksek. Bölgeyi ziyaret etmeden önce bavulunuzu hazırlarken hem gündüz hem de gece hava durumuna karşı hazırlıklı olmanızda yarar var.  

x