Baton Rouge Otelleri Ara

En uygun Baton Rouge otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Baton Rouge otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Baton Rouge Hakkında

Louisiana'nın başkenti Baton Rouge, Mississippi Nehri boyunca uzanır. Baton Rouge'da, Tin Roof Brewery'den Shaw Sanat Merkezi'ni gezmeye kadar çok çeşitli şeyler bulacaksınız. Buradayken, Plantation Country'i gezebilir, hem Yeni ve Eski Eyalet Başkenti binalarını ziyaret edebilir hem çok sayıda yerel cazibe merkezinin akışına kendinizi bırakabilirsiniz.

Sanatseverlerin çok etkileneceği LSU Sanat Merkezi, görülecekler listesinde ilk sırada yer alabilir. Shaw Sanat Merkezi'nde yer alan ve 14,000 galeriye sahip, 13.000 metrekarelik alanı kapsayan LSU Sanat Müzesi’ne bir tam gününüzü ayırmak dahi yetmeyebilir. Bölgesel sanat eserlerinin yanı sıra, Çin sanatına ait uluslararası koleksiyonları da bulacağınız müzede; oymalar, resimler, heykeller, çömlekçilik ve medya enstalasyonları gibi çok sayıda farklı sergi gezebilirsiniz. Baton Rouge'un en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olarak bilinen LSU Sanat Müzesi’nden, yerel sanatçıların tasarladığı muhteşem parçaları, bünyesindeki mağazadan satın alabilirsiniz. Louisiana Eyalet Üniversitesi'nin resmi maskotu Mike The Tiger Habitat’ını ziyaret edebilir, 1930’lardan bu yana gelişimini inceleyebilir, tesiste güzel zaman geçirebilirsiniz.

Manolya Höyüğü Plantasyonu, aslında yalnızca bir plantasyon değil, Fransız Creole tarzında 1791 yılında inşa edilmiş bir evdir. Mississippi Nehri'nin muhteşem manzarasına bakan konumuyla plantasyon, 16 dönümlük bir alana yayılıyor. 1800'lerden 1930'lara kadar aktif olarak kullanılan Louisiana’nın Eski Devlet Başkenti Binası, tüm eyaletteki en tarihi binalardan biridir. Yapı, Mississippi Nehri'nin muhteşem manzarası ve gotik tasarımıyla dikkat çekiyor. Louisiana Eyaleti’nin tarihine bir bakış atmak isterseniz mutlaka görmelisiniz. Baton Rouge'daki en taze ürünlerden bazılarını denemek isterseniz, Perşembe ve Cumartesi günleri açık olan Red Stick Farmers Market'e gidebilirsiniz. Sadece yerel çiftliklerden ya da yetiştiricilerden gelen ürünlerin yer aldığı, açık havada kurulan pazarda; meyve, sebze, ev yapımı taze hamur işleri, reçeller bulabilirsiniz. Kapılarını 1970 yılında halka açan Baton Rouge Hayvanat Bahçesi, o zamandan bu yana bir hayvan sığınağı olarak hizmet veriyor. Dünyanın dört bir yanından sürüngenler, balıklar, kuşlar ve primatlara ev sahipliği yapan, hayvanat bahçesinde 2.000’e yakın hayvan barınıyor. Farklı hayvan türlerini sergileyen Otter Pond ve Parrot Paradise gibi farklı temalı sergileri de deneyimleyebilirsiniz.

Louisiana eyaletinin kültürüne, tarihine ve endüstrisine adanmış Capitol Park Müzesi'nde, hem ABD'nin bu kısmının tadını çıkarabilir hem çeşitli sergileri görebilirsiniz. Sergiler; iç savaş ve köleliğin yanı sıra 1953'te gerçekleşen Baton Rouge Otobüs Boykotu gibi konulara değiniyor. Sanat ve bilim ile ilgileniyorsanız, Louisiana Sanat ve Bilim Müzesi’ne şans verebilirsiniz. 1925 yılında inşa edilmiş bir tarihi bir tren istasyonu olan müze; Antik Mısır Galerisi’nde sergilenen mumyalar gibi eklektik ve enteresan sergilere de ev sahipliği yapıyor. Eğer uzay ve galaksiler ilgi alanınızdaysa; Irene W. Pennington planetaryumunu, sizi güneş sistemi turuna götürecek atölyeleri ile mutlu edebilir.

Pasifik Korsanı olarak bilinen İkinci Dünya Savaşı sırasında 1946'da ve sonrasında 1951'de Kore Savaşı hizmet vermiş USS Kidd’i ziyaret edebilir, Amerikan Donanma tarihinin bu nadide parçasının güvertesinde dolaşabilirsiniz. Şehir merkezindeki Louisiana Eyaleti Meclis binasını ziyaret etmeden Baton Rouge seyahatinizi tamamlamış sayılmazsınız. ABD’nin en yüksek devlet binası olarak ünlenen yapı, art deco stiliyle bir ziyareti hakediyor.

105 dönümlük bir araziye yayılan Bluebonnet Bataklığı'nın 9,500 metrekarelik bölümünde yer alan gözlem terasları ve yürüyüş rotaları; armadillo, su samuru, çakal ve geyikler ile yolunuzu kesiştirebilir. Kuş gözlemcileri için de heyecan verici olan bu araziyi mutlaka görmelisiniz. Eğer bir sporsever iseniz, Amerikan futbolunu izleyebileceğiniz en iyi yerlerden biri olan LSU Tiger Stadyumu'na gidebilirsiniz. Ölüm Vadisi olarak bilinen stadyum, aynı zamanda 100.000'den fazla seyirci kapasitesiyle tüm dünyadaki dokuzuncu en büyük stadyum olma iddiasına da sahip.

40 dönümlük bir alana yayılan Burden plantasyonunda yer alan LSU Kırsal Yaşam Müzesi, Baton Rouge'un hikayesini anlatan, 30 tarihi binadan oluşuyor. Müze, 18. yüzyıldan itibaren Baton Rouge'un kırsal yaşamın tarihini ve dönem eserlerini inceleyebileceğiniz sergiler barındırıyor. Bu açık hava müzesinde, hem doğada gezinti yapıp hem dönemi yaşamak mümkün. Baton Rouge'da gece hayatı ve yemek olanakları arıyorsanız, adresiniz şehir merkezidir. Mississippi Nehri’nin manzarası eşliğinde restoranlar, barlar ve dahi gazinolarda eğlenebilir, iyi yemekler yiyebilirsiniz. 

Baton Rouge’a seyahat için en uygun dönem Haziran ve Ağustosa ayları arasındadır; ancak bu dönem yüksek sezonu olduğu için, seyahatinizi bahar aylarına da kaydırabilirsiniz.