Bat Yam Otelleri Ara

En uygun Bat Yam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bat Yam otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bat Yam Hakkında

İsrail’in 12. büyük şehri olan Bat-Yam İbranice ‘Denizin Kızı’ anlamına geliyor. Nüfusunun çoğu ise eski Sovyet ülkelerinden göç eden Musevilerden oluşuyor.

Ülkenin beyaz şehri olarak anılan Tel Aviv’in güneyinde ve Akdeniz kıyılarında konumlanan Bat Yam’ın kuruluşu 1926’lı yıllara dayanıyor. Tel Aviv’in sayfiyesi ve konut banliyösü olarak gelişen şehir ismini de 1936’da alıyor. Günümüzde İsrail’in basın yayın sektörünün merkezi olan şehirde içecek endüstrisine de önem veriliyor.

Büyük şehir koşturmalarından sonra, sessizliği ve dinginliğiyle dinlendirici bir şehir olan Bat Yam’da yılın neredeyse 10 ayı güneşli geçiyor. Tertemiz plajları, taze gıda tezgahlarıyla dolu renkli çarşı pazarı ve kültür merkezleriyle her alanda donanımlı olduğundan da 15 dakika mesafedeki Tel Aviv’in huzur limanı olarak anılıyor. Altın kumlu plajları şehrin en cezbedici yanını oluşturuyor ve rüzgar sörfünden yelkenciliğe, kanodan şnorkelli dalışa kadar birçok su aktivitesini gerçekleştirebiliyorsunuz. Yamaç paraşütü yapabiliyor, plaj voleybolu oynayabiliyorsunuz. Sahildeki yürüyüş yolu boyunca birçok güzel heykelle karşılaşacağınız şehirde sanata büyük değer veriliyor. Uluslararası sergilere ev sahipliği yapan Bat Yam Çağdaş Sanat Müzesi, Havayedda Deneyimsel Bilim Merkezi, Moby Heykel Koleksiyonu gibi önemli sanat noktalarıyla bezeli şehirde, tiyatro ve performans merkezleri de oldukça yaygın. Yurtdışından gelen katılımlara açık Sokak Tiyatro Festivali, Kent peyzaj fuarları gibi etkinliklerin yapıldığı Bat Yam'da büyük ölçekli alışveriş merkezleriyle de karşılaşıyorsunuz. Yarkon ve Tel Afek Parkı ise kentin sessizliğini dinleyeceğiniz ve yeşil peyzajında dinlenebileceğiniz ormanlık alanlar.

Bat Yam’a havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın alan Tel Aviv’de bulunan uluslararası ve iç hat seferlerinin yapıldığı Ben Gurion Havalimanı. Bat Yam şehir merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından otobüs, servis ve taksi kullanarak transfer yapabiliyorsunuz.