Barisal Otelleri

En uygun Barisal otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Barisal otellerini listele.

Barisal Hakkında

Barishal adıyla da bilinen Barisal Bangladeş’te, Kirtankhola Nehri’nin kıyısında yer alan eski bir şehir. 1800’lerin sonlarından itibaren canlanmaya başlayan şehrin günümüzde nüfusu 300 binin üzerinde.

 

Antik Barisal şehri Avrupa’da Bacola olarak da biliniyordu. Deri ticareti yapan İngiliz tüccarlar 1500’lerde bölgeyi ziyaret etti ve bu yıllardan sonra şehir Avrupalı göçmenlerin de etkisiyle büyüyerek gelişti. Kent merkezinin yakınlarında bulunan Barisal Havalimanı ile ulaşılabilen Barisal, Hindistan’ın Ludhiana, Özbekistan’ın Buhara ve Mayanmar’ın Yangon şehirleriyle kardeş şehir aynı zamanda.

Bangladeş’in başkenti Dakka’ya yaklaşık 120 kilometre uzaklıkta bulunan kentin mutfağında pirinç ve balık oldukça önemli. Az gelişmiş bir ülke olmanın da etkisiyle bölgede teknolojik altyapı oldukça sınırlı. Verimli araziler üzerinde bulunması sayesinde şehir ‘’mısır tarlası’’ olarak da adlandırılıyor.

Şehirde eğitim düzeyi son derece düşük ve halkın sadece küçük bir bölümü yükseköğretime devam edebiliyor. Buna karşılık Barisal klasik rotaların dışında, son derece renkli ve ilginç bir atmosfer vaat ediyor. Özellikle merkezde kurulan pazarlarında Bangladeş şehir yaşamını yakından görme şansı bulabilirsiniz.

Barisal ve yakınlarında ziyaret edilmeye değer harika yerlerden bazıları arasında Kuakata Budist Tapınağı, Guthia Camii ve Kuakata Plajı yer alıyor.

Uzakdoğu kültüründe önemli yeri olan yüzen pazarlara şehirde rastlayabilirsiniz. Guava Pazarı’nda kayıklar üzerinde satılan taze tropikal meyvelerden satın almak özellikle ilginç deneyimlere açık gezginler için bulunmaz bir deneyim.

Şehre gelmeden önce salgın olabilecek hastalıklara karşı önlem alarak aşı olmanızda yarar var. Ayrıca seyahatinizi güvenle tamamlayabilmek adına turistler için tehlikeli olabilecek alanlardan uzak durmalısınız. Şehirde güvenli bir şekilde gezebilmek için Bangladeşli yerel rehberlerden destek alabilirsiniz. Havalimanından merkeze ve şehir içinde ulaşımınızı otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla çok ucuza sağlayabilirsiniz. Ancak yine güvenlik gerekçesiyle özel servis araçları veya taksiler daha fazla tavsiye ediliyor.

x