4. Sayfa Barbados Otelleri Ara

En uygun Barbados otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Barbados otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Barbados Hakkında

Karayip Denizi’nin en büyük ada ülkesi olan Barbados gerçek bir tatil cenneti. Tropikal iklimin hüküm sürdüğü adada Atlas Okyanusu üzerinden esen alize rüzgârının etkisiyle sıcaklık çok yoğun hissedilmiyor. Yılın ilk yarısı yoğun sıcaklıklar yaşanırken, ikinci yarısı yağışlı geçiyor. Ancak yağmurlar kısa süreli olduğundan ve sıcaklık çok düşmediğinden turizmi etkilemiyor.

Yılın her dönemi turist ağırlıyor olsa da en ideal tatil mevsimi ocak, şubat ve mart ayları. Barbados’un resmi dili İngilizce ve halkın neredeyse tamamının dini inanışı Hristiyanlık.

Ülkenin para birimi Barbados Doları ancak Amerikan Doları da yaygın olarak kullanılıyor. Barbados’un ekonomisinin temelini şeker üretimi oluşturuyor. Şeker hammaddesi ve şekerden elde edilen ürünler ülkenin ana ihracat kaynağı. Günümüzde sanayi de gelişim gösteriyor. Öte yandan sahip olduğu doğal güzellikler, deniz turizmine uygun iklimi, berrak mavi suları ve egzotik kumsalları sayesinde ülke yılın tamamında çok sayıda turist ağırlıyor.

Deniz mahsullerini sevenler için Barbados mutfağının gerçekten ilginç ve güzel lezzetleri var. Uçan balık, deniz yumurtası ve deniz kabuğu dolması mutlaka denenmesi gereken yemeklerden. Ulusal yemeklerinden pepperpot da domuz eti yiyenlere tavsiye ediliyor. Barbados’ta geyik ve tavuk eti tüketimi de oldukça yaygın olmasına karşın sığır eti neredeyse hiç yenmiyor. Çok zengin bir kokteyl menüsüne sahip olan ülkenin romları da meşhur.

Ülkede yıl boyu kriket, caz, bira gibi çok farklı temalara sahip festivaller düzenleniyor. Hunte’s Gardens, Apes Hill Golf Club, muhteşem güzellikte bir doğa harikası olan Harisson’s Cave ile müze olarak hizmet veren Yahudi Sinagogu Barbados’ta görülecek yerlerin başında geliyor. Ayrıca adada çeşitli su sporları ve tüplü dalış imkânları da bulunuyor. Barbados’ta gece hayatı da oldukça renkli.

Türkiye’den direkt uçuş bulunmayan Barbados’a gitmek için en uygun aktarmalı bilet alternatiflerine Enuygun.com’dan ulaşabilirsiniz. Seçenekleri karşılaştırabilir, biletinizi satın alabilirsiniz.