Barahona Otelleri Ara

En uygun Barahona otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Barahona otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Barahona Hakkında

Dominik Cumhuriyeti’ne bağlı bir ada şehri olan Santa Cruz de Barahona halk arasında kısaca Barahona olarak anılıyor. Şehir ülke için önemli bir ekonomik kaynak konumunda. Şeker ile kahve üretimi ve işlenmesi alanında son derece gelişmiş olan kent sahip olduğu limanla hem ulaşım hem ticaret alanında da oldukça aktif bir yere sahip. Barahona ayrıca bembeyaz kumsalları ve cam mavisi temiz deniziyle tam bir turizm cenneti. Üstelik sadece deniz kum tatili konusunda değil ekoturizm konusunda da ciddi kaynaklara ve yatırımlara sahip.

Tropikal savana iklim koşullarının etkisi altında olan Barahona tüm yıl boyunca süren sıcak ve güneşli havanın etkisiyle on iki ay turizm mevsimini yaşatabiliyor. Yine de mayıs, haziran, eylül ve ekim ayları sıcak havaya rağmen şiddetli yağışlar görüldüğünden Barahona’yı ziyaret etmek için uygun görülmüyor. Temmuz ve ağustos ayları da hem nemli hem de sıcaklığın en yüksek olduğu dönem. Bu nedenle Barahona’ya gitmek için en güzel zaman dilimi özellikle aralık ayından mart ayına kadar süren kurak dönem.

Barahona’da şehiriçi ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçları bulunmuyor. Motosiklet taksiler ve normal taksiler her zaman bulunabilir ve fiyatları da uygun olur. Havalimanı şehir merkezinin sadece 10 dakika, liman ise şehir merkezinin sadece 5 dakika uzağında bulunuyor. Yerel halk İspanyolca konuşuyor ve İngilizce bilen sayısı fazla değil; ancak turistlere karşı her zaman güler yüzlü ve ilgili olan halk her daim yardıma hazır oluyor.

Barahona’da yüzmek ve güneşlenmek temel aktivite gibi görülse de özellikle dalış ve sörf şehirde mutlaka yapılması gereken sporlardan. Çeşitli ekoturlara katılmak da hem keyifli hem öğretici olur.  Kentte oldukça uygun fiyata alkol alabileceğiniz çeşitli barlar bulunuyor. Tropikal meyve cenneti olan bu adada alkollü veya alkolsüz meyve kokteyllerini denemeden dönmeyin. Gerçekten kaliteli kahve üretimi yapılan Barahona’nın kendine has kahve aromasını tatmak şehrin olmazsa olmazlar listesinde. Deniz mahsulleri zenginliği konusunda da oldukça iddialı olan Barahona’da mutlaka farklı deniz canlılarını denemelisiniz.