Baia Mare Otelleri Ara

En uygun Baia Mare otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Baia Mare otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Baia Mare Hakkında

Sasar Nehri boyunca sınırları uzanan Romanya’nın büyük şehirleri arasında yer alan Baia Mare’de yaşayan 150 bin kişinin büyük çoğunluğunu Romanya kökenliler oluşturuyor. Geriye kalan nüfus popülasyonu ise Macarlar, Çingeneler, Almanlar ve Ukraynalılardan meydana geliyor. Baia Mare’de keşfedilen altın ve gümüş rezervlerinin çıkartıldığı madenlerde görev alan halk, yüksek yaşam standartlarında yaşıyor. Avrupa’nın en büyük mobilya imalat tesislerine de sahip olan şehirde işsizlik hemen hemen sıfır oranındadır.

Baia Mare Tautii Magheraus Uluslararası Havalimanı, kente ulaşmak isteyen veya başka bir bölgeye seyahat etmek isteyen yolcuların uçuşa katılmalarını sağlıyor. Romanya’nın ulusal demiryolu firması CFR’nin kontrolündeki trenler ile yolcular ve kargolar Baia Mare’den diğer şehirlere taşınıyor. Şehir içerisinde yoğun olarak kullanılan otobüsler, ayrıca Romanya şehirlerine de sefer düzenliyor.

Karpat Dağları’nın görkemi ile kuşatılan Baia Mare kentine uzun yıllar önce inşa edilmiş olan ve şehrin sembolü olan St Stephen Katedrali, şehir halkı ve turistler ile tüm yıl dolup taşıyor.