Bağcılar Otelleri Ara

En uygun Bağcılar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bağcılar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bağcılar Hakkında

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan semtlerinden olan Bağcılar, aynı zamanda şehrin nüfus yoğunluğu en fazla ilçesi. Önceki yıllarda Bakırköy’e bağlı olan Bağcılar, daha sonra buradan ayrılarak ilçe haline geldi. TEM otoyolu ile E5 karayolu arasında yer alan ilçeye şehrin pek çok merkezi noktasından otobüse binerek gelebilirsiniz. Metro ise Bağcılar’a ulaşımda faydalanabileceğiniz en hızlı araçlardan.  

Özellikle tekstil alanında gelişmiş tesislere ev sahipliği yapan ilçede makine ve otomobil endüstrisinde faaliyet gösteren şirketler yer alıyor. Güngören, Küçükçekmece, Başakşehir ve Esenler ile çevrili Bağcılar’da Türkiye’nin önemli bazı medya kuruluşlarının ofisleri de bulunuyor. İlçede gezerken tarihi önem taşıyan Çifte Gelinler Çeşmesi, Tavukçu Köprüsü ve Tarihi İpek Yolu’nun kalıntılarını görebilirsiniz.

Bağcılar’ın günümüzdeki en büyük sorunlarının başında kuşkusuz çarpık kentleşme geliyor. İlçede genel olarak arazi fiyatlarının yüksek olmaması ve hızlı yapılaşma altyapı problemlerini beraberinde getiriyor. Buna karşılık ilçede hem altyapı hem de eğitim alanında yatırımlar giderek artıyor. İstanbul’a özellikle iş seyahati için gelen ziyaretçiler tarafından tercih edilen Bağcılar’da pek çok uygun fiyatlı şehir otelinden birine rezervasyon yaptırabilirsiniz. Şehirdeki havalimanlarından ilçeye toplu taşıma araçlarını kullanarak veya özel havalimanı servislerinden yararlanarak seyahat etmeniz mümkün.

Önemli Noktalar