Avusturya Otelleri Ara

En uygun Avusturya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Avusturya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Avusturya Hakkında

Orta Avrupa’da yer alan ve Almanya, Lihtenştayn, İsviçre, Macaristan, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya gibi ülkelerle komşu olan Avusturya, aynı zamanda Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri. Ülkenin başkenti Viyana ve dünyaca ünlü besteci Mozart’ın doğum yeri Salzburg gibi kıtanın en dikkat çekici şehirlerinden bazılarına da ev sahipliği yapan ülke, yılın her mevsiminde ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Başkent Viyana, müzeleri, sanat galerileri, tiyatroları ve operasıyla Avrupa’da sanatın ve müziğin en önemli beşiklerinden biri olarak sayılıyor. Ülkenin dağlık alanlarında yer alan kayak merkezleri ise kış aylarında hem Avrupa’dan hem de dünyanın dört bir yanında gelen kayak tutkunlarının buluşma noktası. Özellikle 1964 ve 1976 yıllarında düzenlenen Kış Olimpiyatları’nın da merkezi olan Inssbruck, ülkenin kayak merkezleri arasında adı en çok duyulanlardan biri. Bu bölge soğuk ve karlı kış günlerinde hem Avusturya içinden hem de yurt dışından gelen sporcuların ülkede başlıca buluşma noktası.

Tarihte birçok farklı devlet ve kültürün etkisinde kalan Avusturya’da başta başkent Viyana ve Salzburg gibi diğer tarihi kentlerde farklı kültürlerin izlerini sürmek mümkün. Denize kıyısı olmayan Avusturya’da karasal iklim görülüyor. Ülkenin özellikle kuzey kesimlerinde kış ayları oldukça sert ve soğuk geçerken güneyde hava sıcaklıkları biraz daha yüksek. Ülkeyi özellikle kış aylarında ziyaret etmeyi planlıyorsanız zaman zaman sıfır derecenin altına düşen sıcaklıklara karşı önleminizi almalısınız.

Resmi dili Almanca olan Avusturya’da başta taksi sürücüleri ve turistik kafeler, restoranlar ve mağazalarda çalışanlar olmak üzere birçok kişi İngilizce de biliyor. Yine de ülkeye gelmeden önce selamlaşma ve yön veya fiyat sorma gibi basit cümle kalıplarını öğrenmeniz özellikle küçük kentlerde ve kasabalarda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Ülkeyi ziyaret etmek isteyenler içinse Avusturya’da her mevsim farklı güzellikler ve sürprizler var. Her yıl aralık ayında kutlanan Noel ve yeni yıl öncesinde başta başkent Viyana olmak üzere ülkenin neredeyse tüm şehir ve kasabalarında sokaklar ve caddeler çeşitli süslemeler ve aydınlatmalarla renkleniyor. Her yıl mayıs ayında düzenlenen Viyana Festivali ise başkent sokaklarını adeta bir karnaval havasına sokuyor. Eğer daha sıcak ve ılıman bir havada ülkeyi keşfetmek isterseniz ziyaret için ilkbahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

Avusturya’da damak tadına düşkünler için de leziz yeme içme alternatifleri var. Özellikle başkent Viyana’da dünyanın en lezzetli schnitzel ve pastalarını tadabilirsiniz. Tavuk, dana veya domuz eti gibi farklı malzemelerle hazırlanan bu lezzet artık tüm dünyada bilinse de birçok kişiye göre en lezzetlileri halen Viyana’da yapılıyor. Gelişmiş bir hamur işi ve ekmek kültürüne de sahip olan Avusturya’da ‘’knödel’’ olarak anılan geleneksel lezzet de ülke mutfağında önemli bir yer tutuyor. Ayrıca çikolata ve çikolata ile hazırlanan tatlar ile de anılan Avusturya’dan dönerken yanınızda hediye olarak lezzetli çikolatalar getirebilirsiniz.

Ülkenin başkenti Viyana, Graz ve Linz gibi şehirlerin yanında masalsı kasabaları ve köyleri ile de ünlü Avusturya’nın ve Avrupa’nın en güzel yerlerinden biri olarak anılan Hallstatt, göl çevresinde sıralanan evleri ve muhteşem manzaraları ile her yıl çok sayıda ziyaretçiyi çekiyor.

Aynı zamanda dünyanın en eski tuz madenini de barındıran bu kasaba, güzelliği ile dünyanın farklı kent ve ülkelerinden gelen ziyaretçilerin beğenisini topluyor. Kasabanın baştan çıkarıcı güzelliği nedeniyle Çin’de buranın bir kopyasının inşa edildiği de biliniyor. Avusturya’nın başkenti Viyana’ya ve ülkenin diğer şehirlerine en uygun uçak bileti fırsatları için siz de hemen Enuygun.com'dan karşılaştırma yapın. Avusturya’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız Schengen vizesi ile ilgili bilgi almak için tıklayın.