Auxerre Otelleri Ara

En uygun Auxerre otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Auxerre otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Auxerre Hakkında

Fransa’nın küçük ve tarihi şehirlerinden biri olan Auxerre, Fransa Şarap Endüstrisi’nin kalbi Burgonya Bölgesi’nde yer alıyor. Yonne Nehri kıyılarında kurulu kent, Yonne Departmanı’nın başkenti ve aynı zamanda Burgonya Bölgesi’nin de dördüncü büyük şehri. Kent, coğrafi konum olarak da ülkenin orta kuzeydoğusunda bulunuyor. Auxerre tarihi, Roma İmparatorluğu öncesine kadar uzanıyor. Ancak şehrin gelişimi Roma İmparatorluğu döneminde hızlanmış.

Auxerre, bugün olduğu gibi eskiden de önemli bir şarap bölgesi olduğu için şarap üreticiliği Auxerre’in endüstriyel gelişiminde büyük rol oynadı. Kent bugün Bougogne Şarapları ve özellikle de Chablis’deki Chardonnay Üzümleri’nin beyaz şaraplarıyla dünyada büyük bir üne sahip. Şehrin, şarap üreticiliği dışında en belirgin diğer sanayi faaliyetleri ise; gıda, konfeksiyon, pil üretimi, ahşap işlemeciliği, dokuma, deri ve seramik. Fransa’da, 1995 yılında ‘Sanat ve Tarih Kenti’ seçilen Auxerre, vitray pencereleriyle ünlü St. Etienne Katedrali’ne ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca St. Germain Manastırı, St. Pierre Kilisesi ve saat kulesi Tour de l’Horloge şehrin görülmeye değer turistik gezi duraklarını oluşturuyor. Ayrıca Doğal Tarih Müzesi ve Botanik Bahçesi de kentin ilgi çekici diğer mekanları arasında. Sıcak ve ılıman iklimin hakim olduğu şehir, yıl boyunca belirgin ölçüde yağış alıyor. Auxerre Branches Havaalanı kentin 8,5 km. kuzeybatısında bulunuyor.