Argeles-sur-Mer Otelleri Ara

En uygun Argeles-sur-Mer otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Argeles-sur-Mer otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Argeles-sur-Mer Hakkında

Argeles-sur-Mer, Fransa’nın güney kıyılarında, İspanya sınırına oldukça yakın Alberes Dağları’nın eteklerinde bir yaz cenneti. Kent en çok da Akdeniz’in büyüleyici mavisinin Mavi Bayrak ödülüyle tescillendiği plajları, Orta Çağ anıtlarıyla çevrili sokakları ve hüzünlendiren savaş hikayeleriyle biliniyor.

Cote Vermeille ya da bir diğer adıyla Vermilion sahili  boyunca karşılaşacağınız en güzel tatil beldesi olan Argeles-sur-Mer’in kumlu plajlarının uzunluğu 7 kilometreyi buluyor. Tüplü ve şnorkelli dalış, rüzgar sörfü gibi birçok su sporu yapabileceğiniz plajların ortasında ise çam ormanlarıyla kaplı 3 kilometrelik bir yürüyüş alanı bulunuyor. Argeles-sur-Mer, Fransa’nın kamp başkenti olarak da anılıyor.

Kent merkezi ise içine girince bir tarih köyü dedirtecek kadar eski eserle çevrili bir alandan oluşuyor. Sokakların Katalan tarzındaki binaları, orijinal sur duvarları, eşsiz bir manzara sunan 34 metrelik çan kulesine sahip Notre-Dame-del-Prat Kilisesi’nin yanında; 10. Yüzyıldan bu yana korunan Saint-Ferreol-de-la-Pave ve Saint-Jerome d'Argeles Roma Şapeli ile adeta zaman yolculuğuna çıkıyorsunuz.

Kentin çevresi sık ağaçlarla kaplı liman bölümü restoranlarla örülü ve burada muhteşem deniz ürünleri tadabiliyorsunuz. Kent merkezinin içinde renkli binaların altlarında kurulan köy pazarı ise hediyelik eşyalar ve organik ürünler bulabileceğiniz renkli tezgahlarla bezeli. Bu pazarlar temmuz ve eylül ayları arasında geceleri de açık oluyor.

Argeles-sur-Mer’in yakın tarihi ise üzücü hikayelerle dolu. Kentin kuzeyinde 1939 yılında, İspanya Savaşı’ndan sonra ülkeden kaçan 200.000 İspanyol için kurulan eski toplama kampı, hem yürek burkan işkenceleriyle, hem de sefalet anılarıyla gözlerinizi yaşartabiliyor. Argeles-sur-Mer Kampı bölgede kurulan ilk toplama kampı olma özelliği de taşıyor.

Kentin yakın çevresi de doğa, deniz ve tarih bileşkesi. Sahil yolundan Mas Larrieu doğa rezervine yürüyebiliyor, güzel manzaralar ve anıtlarla dolu, kartalları gözlemleyebileceğiniz bir kuş parkına sahip Valmy’ye gidebiliyorsunuz. Çekici bir atmosfere sahip Collioure ise şehre sadece birkaç kilometre mesfede.

Argeles-sur-Mer’e havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın alan Perpignan-Rivesaltes (Llabanere) Havaalanı. Kent merkezine yaklaşık 25 kilometre mesafede bulunan havalimanından taksi, servis kullanarak veya araç kiralayarak transfer yapabiliyorsunuz.