Ardmore Otelleri Ara

En uygun Ardmore otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ardmore otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ardmore Hakkında

35 bin kişilik nüfusu ile Amerika’nın Oklahoma Eyaleti’ne ait küçük bir şehir. Oklahoma Şehri’nin güneyinde, Dallas’ın ise kuzeyinde yer alıyor ve bu iki önemli şehrin ortasında bulunuyor. Ardmore’dan karayolu ile her iki şehre de yaklaşık 1,5 saat süren bir yolculukla ulaşılabiliyor. Küçük bir kasaba hissi veren Ardmore özellikle açık hava etkinlikleri ile öne çıkıyor. Şehirde bulunan Murray Gölü, the Arbucles Gölü ve Texoma Gölü su sporları, kamp, kürek, dağ bisikleti, trekking gibi birçok aktivite imkanı sunuyor. Ayrıca muhteşem doğal güzelliği ile Turner Falls Park, içerisindeki şelalesi ve bu şelalenin oluşturduğu yüzme alanı ile keyifli bir dinlenme alanı. Oklahoma’nın ilk ulusal parkı olan Chickasaw Parkı da Ardmore’da bulunuyor.

Burası araba ya da bisikletle gezilebilecek, kano, balık tutma, kamp yapma, kuş gözlemi yapılabilecek bölgedeki bir başka doğal park. Ardmore’a sonradan yapılan su parkı da özellikle çocuklu aileler için eğlenceli. Oklahoma tarihine ışık tutan Greater Southwest Tarih Müzesi, bölgedeki vahşi yaşam örneklerine yer veren Tucker Tower Müzesi de gezilebilecek yerler arasında yer alıyor. Şehirde iki tane havalimanı bulunuyor. Ardmore Downtown Executive Havalimanı şehir merkezinin güneydoğusunda ve 2 km uzaklığına bulunuyor.

Ardmore Municipal Airport ise şehir merkezinden 20 km uzaklıkta bulunuyor. Bu havalimanları daha çok iç hatlara ya da özel uçuşlara hizmet veriyor. Şehre en yakın büyük ve uluslararası havalimanlarından olan Dallas Fort Worth Uluslararası Havalimanı ise Ardmore’dan 150 km uzaklıkta bulunuyor.